19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 06 Ekim 2017 12:51

CHP’DE GENÇLİK BİRLEŞTİRDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP’DE GENÇLİK BİRLEŞTİRDİ

Aralık ayında yapılacak olan parti içi seçimlerde Didim CHP ilçe Başkanlığına talip olan Aşkın Atlı, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri, Aydın Gençlik Kolları Başkanı Yılmaz Tilki ile   Kuşadası ve İncirliova  ilçe gençlik  kolları başkanlarının desteğiyle ilçe başkanı adayı olduğunu  önceki gün parti binasında yaptığı bir açıklamayla deklare etti.

CHP İlçe Başkanı Gökmen Karataş parti içi demokrasi gereği tüm üyelerin aday olma  hakkı olduğunu belirterek gençlik kollarından yetişerek gelen Aşkın Atlıya başarılar diledi.  Aday açıklamalarına katılan Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın Aşkın Atlı’nın açıklamasına ilçe dışındaki bir işi olmasından dolayı katılamadı öğrenildi.

Halen Aydın İl Gençlik Kolları üyesi olan Aşkın Atlı,  gençlik kolları üyeleri tarafından sık sık sloganlarla kesilen konuşmasında şunları söyledi;

“Ülkemiz uzun yıllardır karanlık günler yaşıyor. Mevcut durumun bugüne kadar artarak zifiri karanlığa dönüşmesinin nedeni, aydınlığı  getirecek olanların dağınık ve örgütsüz olmasıyla alakalıdır.

Bugün partimizin üstüne düşen sorumluluk şafağı bu topraklarda yaratmaktır. Bugün kendi içimizdeki ayrıştırmacı tartışmalar sadece partimize zarar vermektedir”.

Atlı aday olma gerekçesini de bu nedenler bağladığı sözlerini söyle sürürdü; “Geleceğimizi belirleyeceğimiz günlerden geçmekteyiz. İşte Bu yüzdendir ki.  Benim adaylığım, bu mevcut durumun farkındalığının eylemidir.

Toplumsal çıkarları ön planda tutacağız. Örgütte birliği sağlayacağız. Memleket bu durumdayken ayrışma aymazlıktır.  Bugün bizim enerji dolu bir örgüte ihtiyacımız olduğu konusunda şüphemiz yoktur.  Diri bir örgüt yaratmanın yolu da her bir üyemizin sorumluluk almasıyla mümkün olacaktır.

Göreve geldiğimiz ilk 10 gün içerisinde mahalle başkanlıkları kuracağız. Delegeler kendi mahalle başkanlarını seçecekler. Mahalleler ve delegeler arası iletişimin sürekliliğini sağlayacağız.

Birliğe en fazla ihtiyaç duyduğumuz günlerde, ülkeye veya partiye karşı duyulan kaygılar sosyal medyada kahvede dile getirilmeyecek, her ay geniş katılımlı örgüt toplantıları düzenleyeceğiz ve böylelikle eleştiri özeleştiri mekanizmasını partimizde hayata geçirmiş olacağız. 3 ay da bir mutlaka danışma kurul toplantılarımızı düzenleyeceğiz.”.


Hürriyet Şairi Namık Kemal in bir şiirine atıf yaparak süren konuşmasında  Namık Kemal’in

‘Vatanın bağrına düşman dayadı hançerini,

Yok mudur kurtaracak bahtı kara maderini.’ Şiirine Mustafa Kemal Atatürk’ün verdiği

‘Vatanın bağrına düşman dayasın hançerini

Bulunur kurtaracak bahtı kara maderini’ cevabı hatırlattı.

Aşkın Atlı Konuşmasının son bölümünde de ; “Cumhuriyet Halk Partisi bu cevabı veren iradenin partisidir.  Cumhuriyet Halk Partisinin her bir üyesi bu cürettin parçasıdır. Bundan dolayı güçlü örgüt yapısını oluşturma adına her bir üyemizi söz sahibi yapacağız fikirlerini önemseyeceğiz. Kolektif çalışma biçimini didim Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde egemen kılacağız.

Sizler gençliğinizde bedeller ödediniz, bu günün gençleri olarak bizlerde gözaltılarda, baskılarla geleceği tehdit edilerek bedel ödemeye devam edenleriz.  Bizim derdimiz parti binasında makamda oturarak sokağa bakmak değil, bizim derdimiz sokağı egemen kılmak.  Gelin hep beraber el ele, kol kola , omuz omuza mücadele edelim.  Didim’den Aydın’a, Aydın’dan da tüm Türkiye’ye Gençlik ateşlerini yayalım.” Diyerek sözlerini tamamladı. Bu duygu ve düşüncelerle CHP Didim İlçe Başkanlığına adaylığımı açıklıyor ve sözlerimi yaşasın sol, yaşasın halk, yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi diyerek son veriyorum. Katılan bütün dostlara çok teşekkür ediyorum.

Aşkın Atlı’dan sonra mikrofona gelen CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Kemal Güneri genel merkez olarak gençlik kollarından gelerek parti içinde siyaset yapmaya aday olan ve görev almak isteyen tüm gençlere destek kararı aldıklarını belirterek buraya da bunun için geldiklerini söyledi ve gençlerin partinin önemli dinamiklerinden biri olduğu için önemli olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından Didim CHP ilçe Başkanlığına aday olan Filiz Korkmaz, Nurettin Koçak ve Gökmen Karataş’la birlikte partililere yan yanayız mesajı verildi.

 

Son değişiklik Cuma, 06 Ekim 2017 12:55
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü