24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 06 Ekim 2017 17:12

SEREBRAL PALSİLİLER İÇİN ZIPLADILAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

SEREBRAL PALSİLİLER İÇİN ZIPLADILAR

Didim Yöresi Engelliler Derneği’ Serebral Palsililer gününde( 6 Ekim)  Serebral Palsi hakkındaki son gelişmeleri hastalığın seyri ile ilgili olarak Didim’de aileleri ve Didimlileri bilgilendirmek için bir seminer düzenledi.

Didim Ticaret Odası kültür merkezinde düzenlenen seminere Serebra Palsili çocuklar ve aileileri ile Didimliler katıldı.

Saat 15'de başlayan seminer öncesi Didim Yöresi Engelliler Derneği Başkanı Bedri Altıntaş seminerin 6 Ekim günü tüm Dünya ile birlikte farkındalık etkinliği olarak yaptıklarını söyledi ve katılımcılara teşekkür etti.

Didim Yöresi Engelliler Derneği tarafından düzenlenen semineri özellikle bu hastalığın tedavisi üzerine çalışmalar yapan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı  Prof. Dr. Muharrem İnan  ve Ortopedi, botoks ve ameliyatları ile skolyoz gibi hastalıklar hakkında da  Doç.Dr. Umut Baki Tugay , Dr. Ozan Ali Erdal, Fzt. M.Zafer Pınarer de katıldı.

Uzmanlar hastalığı,n gelişimi, erken yaştan başlayan uzun ve zor bir süreçte ailelerin bilgilendirilmesi ve farklı tiplerde görülen hastalığın tedvi süreci ve yeni gelişmeler hakkında bilgiler verdiler.

Uzmanlar hatalığın bir ekip tarafından takip edilmesinin önemini vurgularken  İstanbul'da olmaları sebebi ile yerelde hastalıkla ilgili bilgi almak isteyen ailelerin ve hastası ile ilgili tedavi süreci hakkında bilgi paylaşmak isteyen hekimler için telefonlarının 7/24 açık olduğunu söylediler.

 

Dünya Serebral Palsililer günü sebebiyle tüm dünyada yapılan farkındalık yaratmak için program içinde  olan tekerleme söyleme ve zıplama etkinliği de seminerin sonunda aileler ve uzmanların katılımıyla yapıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü