19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 10 Ekim 2017 16:31

Kaymakam Türköz’den Esnaf Odasına Ziyaret

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Kaymakam Türköz’den Esnaf Odasına Ziyaret

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz 15 Eylül 2017 günü göreve başladıktan sonra yoğun ziyaretçi akınına uğramış, çok sayıda kurum ve kuruluş  kaymakam Türköz’e hoş geldin ziyaretinde bulunmuşlardı.

Türköz Hafta başında bu kurum ve kuruluşlara iade-i ziyaretlere başladı ve Didim hakkında ve kurumların yaptıkları işlerle ilgili bilgiler aldı.

Didim Esnaf ve Sanatkarla Odasını ziyaret eden Kaymakam Türköz esnaf potansiyeli ve üye sayısı hakkında bilgiler edindi.

Esnaf Odası yöneticilerinin de katıldığı ziyarette Başkan Yaşar Pektaşoğlu1800’ü aktfi 3000 üyelerinin olduğunu bu üyelere oda marifetiyle bankalarla görüşerek ucuz kredi imkanlara yaratabildiklerini özel hastane ve üniversitelerde indirim protokolleri yaptıklarını, üyelerinden 48 tane öğrenciye düzenli burs ödemesi yaptıklarını  söyledi ve resmi kurum ve kuruluşların esnafa yönelik  bazı yaptırımlarında kendilerinin muhatap olduklarını belirtti.

Kaymakam Türköz’ün “Didim’in  sorunları neler?” sorusuna başta hastane olmak üzere üniversitenin büyümesi ve başka bölümlerinde Didim’e getirilmesi gerektiğini belirten oda yöneticileri bu yatırımlar sırasında Oda olarak ellerinden gelen yardımı yapmaya hazır olduklarını belirttiler.

Kaymakam Türköz Didim’in sorunlarına vakıf olduğunu ancak bazı yatırım ve projelendirilen kamu yatırımları konusunda merkezi hükümetin desteği ve önerilerine dikkat edilmesi gerektiğini bu yatırımların projelendirilmesinde Sivil Toplum kuruluşlarının desteğinin mutlaka gerekli olduğunu vurguladı.

Önümüzdeki dönemde işbirliği içinde olunması gerektiğinin zorunlu olduğu ortak görüşü ile ziyaret tamamlandı.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü