21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 10 Ekim 2017 16:33

DAHOT KURSLARA BAŞLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DAHOT KURSLARA BAŞLADI

Didim Halk Oyunları Topluluğu (DAHOT) 2017-2018 yılında bünyesindeki Küçükler, Yıldızlar ve yetişkinler halk oyunları ekiplerinde yer alacak Didimliler için Halk Oyunları Kurslarına başladı.

Didim Belediyesi karşısındaki halı sahanın yanındaki yerde çalışmalarını yürüten DAHOT ekipleri kurs programına göre her gün çalışıyorlar.

DAHOT Başkanı İlyas Aydur; “ dernek olarak yetiştirdiğimiz öğrencilerimizle  yurtiçi ve yurtdışı  festivallerde Didim’in  adının duyurulmasını sağlıyoruz, kız ve erkek ekiplerimizin farklı bölgelerin oyunlarını öğrettiğimiz gibi kızlı erkekli oynanan oyunları da öğretiyoruz.

Bilindiği gibi derneğimiz Uluslararası Didin Halkoyunları festivalini uzun yıllardır organzie ediyor, bu tür faaliyet ve projelerde artık Kültür Bakanlığınında desteğini alıyoruz, Didim’de de başta belediye olmak üzere Kaymakamlık ve Gençlik Spor ilçe Müdürülüğünden de destekler alıyoruz.

Bizimle çalışan öğrencilerimizle  Didim’deki her türlü resmi etkinlikte görev alıyoruz, zaman zaman ulusal halkoyunları festivaline gittiğimiz gibi yılda 2-3 kez de yurtdışındaki festivalerde Didim’i temsil ettik ve bu festivallerde başarılı beğenilen ekipler içinde yer alıyoruz.

 

Kurslarımız hafta v başında başladı ancak 1 hafta daha kayıt yaptırmak isteyen Didimlileri kadromuza alabileceğiz, ondan sonra eğitimlerimiz sıklaşacak ve  2-3 ay içinde kursiyerlerimiz gösteri yapabilecek hale gelecekler. Ebeveynleri kendileri ile birlikte çocuklarını da kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü