18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 10 Ekim 2017 16:36

DİDİM CHP İLÇE BAŞKANLIĞI ÖNCESİ, MAVİ LİSTENİN BASIN AÇIKLAMASI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

DİDİM CHP İLÇE BAŞKANLIĞI ÖNCESİ, MAVİ LİSTENİN BASIN AÇIKLAMASI

 

CHP’de hafta sonunda yapılacak mahalle delegeliği (Muhtarlık Bölgeleri) seçimleri öncesi Mavi renkli liste çalışması yapan İlçe başkan adayı Filiz Korkmaz çalışmalar sırasında yürütülen çalışmalarda diğer adayların çalışma yöntemlerini eleştirdi ve seçim çalışmalarını bazı adayların amaç değil araç olarak kullandığını ve bazı adaylara verilen destek görüntülerinin de parti içi çalışmalarda Mücadele değil müdahale edilmek anlamına geldiğini belrten bir açıklama yaptı.

CHP İlçe Başkan Adayı Filiz Korkmaz Amaç mı Araç mı? Mücadele mi? Müdahale mi? başlıklı bildirisi şöyle;

Didim CHP seçimlerinde liste renkleri gökkuşağı renkleri gibi olsa da bu bayrak yarışı amaç mı araç mı sorusunu akıllara getiriyor.

Bayrağı bırakmayan bir sonraki yarışmacıya teslim etme kaprisini gösteren yarışmacı hem kendisini hem de yarışmaya katılan ekibini yenilmeye mahkum etmiş olur.  Görülen bazı bayrak yarışçısıları,  yorgunluğuna ve kötü koşusuna rağmen yarışı bırakmama kibrini göstererek takımını yenilgiye götürüyor.

Eski günlerdeki  yarışlardaki,  takım olarak yaşadıkları başarı resimlerini yayınlayarak, takımın başarısını sadece kendi başarısı imiş gibi göstererek, başarısızlığını belli etmemeye çalışan,  önceki  takım arkadaşlarının gölgesini kendi gölgesi sanan bazı yarışmacılar, listesinin rengine güvenerek başarı elde edeceğini sansa da yarışa katılmasının amaç değil araç olduğunu belli ediyor ve bu yarışta başarısızlıklarına başkalarını da eklemek istiyor.

Yarışmacının yanında birlikte yürüyenlerin derdinin de, mücadele değil müdahale olduğu kokularını yayıyor. Sırf kişisel kaprisleri, ya da başka hesapları ile seçim sonucunda parti için de mücadele etmek yerine, müdahale ederek yorgun yarışmacının yenilgisine ortak oluyorlar farkında değiller.

2019'a kadar sürecek bu yarışta, yorgun ve bezgin yarışmacı ile finişi göremeyeceklerini anlamıyorlar.  Diğer yandan geçmişteki süreçte yaptıkları yanlışları ısrarla sürdürenlerin derdinin de, bu yarışta mücadele değil partiye dışarıdan müdahale etmek olduğunu herkes biliyor.

Sözlerde ve sloganlarda kadınlar ve gençlerin mücadelesinin ehemmiyetini  yaldızlı laflarla söyleyenler bu yarışta da cinsiyet başta olmak üzere saldırılarını kişilik üzerinden değilde, dişilik üzerinden yürütmeleri bu yarışa katılmalarının amacının mücadele değil müdahale olduğunu, amaçlarının da, kazanma dertlerinin de, yarışın kazanılması değil araç olduğunu gösteriyor.

Tartışmayı sonu olmayan tavuk mu yumurtadan çıkar, yumurta mı tavuktan  parodisine döndürmeden şunu söylemek elzem oldu.

Kibirli yarışmacıya şunu hatırlatmakta fayda var.  Tek başına kendi başarınmış gibi göstermeye çalıştığın ve kazandığını söylediğin beş yarıştaki kadınlar yanında yok, gençler de yanında yok farkında mısın?

Mavi, Kırmızı, Sarı, Beyaz her etapta elden ele geçen bayrağın rengi ne olursa olsun, bayrağı teslim etmezsen takımın yenilecek haberin olsun.”

İlçe Başkan Adayı Filiz  Korkmaz tüm üyeleri demokratik hakları olan  seçimlerde oy kullanmaya çağırırken mahalle delegeliği için  çalışma yapan bazı adaylara, yerel yönetici parti yetkililerin müdahil olmasını da çalışmasının sonuna eklediği şu notla eleştirdi.

 

NOT : Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu, Genel Merkez tarafından düzenlenen başkanlar toplantısında kongreye yönelik sözlerinde ““Belediye başkan adaylıklarının belirlenmesinde ön seçim yapılmayacak. Kongre süreçleri başladığında o kongrelere müdahil olmayın ve delegelere karışmayın işinize bakın. Örgüt kendi içinde demokratik bir şekilde en doğru kararı verecektir” ifadelerini kullanmıştı ama ne hikmetse, Didim’de Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’nun bu sözlerini dikkate alınmadığı görülüyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü