Perşembe, 12 Ekim 2017 15:32

DİDİM İMAM HATİP LİSESİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİDİM İMAM HATİP LİSESİ SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Geçtiğimiz gün Aydın İl Koordinasyon kurulu toplantısında ele alınan ve Didim İmam Hatip Lisesi olarak yapılan ve bu güne kadar teslim edilemeyen okulun arazisinin kamulaştırma ve tahsisindeki sorunlar yüzünde ruhsat alamayan binanın işlemleri tamamlanıyor.

24 Derslikli ve Pansiyonlu olarak yapılan ve Nisan ayında bitmesine rağmen teslim alınamayan okulun elektrik ve su aboneliği de yapılamamış dolayısıyla eğitim öğretim yılında burada başlaması gereken İHL öğrencileri geçici olarak Eski Gonca Koleji Olarak bilinen binada eğitimini sürdürüyor.

Bu binanın teslim alınması halinde lise öğrencileri yeni binaya taşınacak ve Milli Eğitim Müdürlüğü altında eğitim gören ortaokul öğrencileri de İHL’nin şimdiki binasına taşınacak böylece Gazi İlköğretim okulundaki derslikleri kendileri için kullanabilecek.

Önümüzdeki dönem başka bir çalışma yapılarak  Milli Eğitim Müdürlüğünün başka binaya taşınarak  Müdürlük olarak kullanılan dersliklerinde Gazi İlköğretim okuluna teslim edilmesi bekleniyor.

 

Ancak başka bir beklentisi olan ve Fen Lisesi ile ilgili olarak bazı Didimlilerin bu binanın Fen Lisesi olarak kullanılmasını istiyorlar.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git