19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 13 Ekim 2017 12:48

PARTİ BİNASINA ALINMAYAN GENÇLER DIŞARDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

PARTİ BİNASINA ALINMAYAN GENÇLER DIŞARDA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

Didim CHP ilçe başkanlığı yarışları delege seçimleri öncesi farklı açıklamalarla dünde devam etti.

Çarşamba günü basın açıklaması yaparak seçimlerin amaç mı araç mı olduğunu ve seçimlere yerel yöneticilerin müdahil olmalarını ve bu müdahalenin mücadele amaçlı olmadığı iddialarıyla açıklama yapan İlçe Başkan Adayı Filiz Korkmaz’ın Bayrak yarışı olarak nitelendirdiği seçim yarışına karşılık Perşembe günü  yine başkan adaylarından olan ve halen ilçe Başkanlığı görevini yürüten Gökmen Karataş tarafından verilmişti.  parti binası içinde kadınlar ve gençlerinde bulunduğu bir toplantıda kendisini eleştirenlere cevap vermişti. Gökmen Karataş’ın toplantısı parti binası içinde yapılmış ve konuşmacılar kendilerini gençlik kolları ve kadın kolları olarak tanımlamışlardı.  Öğrenildiğine göre Karataş bu toplantıya partilileri çağırırken destek toplantısı olduğunu söylemeden Kadınlar ve Gençler CHP’yi ziyaret edecekler şeklinde duyurmuş bu davete katılan partilileri kendi destekçisi gibi lanse etmişti.

Aynı gün akşamı parti binasında bir basın açıklaması yapmak isteyen gençler parti binasına alınmadıkları için açıklamalarını bina girişinde yaptılar ve halen yasal ve geçerli gençlik kolları yönetimine rağmen belediye ile işçi işveren ilişkisi içinde olan başka bir gencin gençlik kolları üç beş kişi değildir sözlerine tepki gösterdiler.

CHP Didim İlçe Gençlik Kolları başkanı Erencan Yitmez,  parti binası önünde yaptığı açıklamada tüm başkan adaylarına başarılar dileyerek başladı. Yitmez,  gençliği ayrıştırmaya çalışan parti içi eğilimlere tepki göstererek gençlik  kollarını ayrıştırmak isteyen bir zihniyetle karşı karşıyayız, sokakta eylemlerde yan yana olan gençliği ayrıştırmak isteyenler unutmasınlar burası CHP’dir. Bugün yapılan toplantıda  konuşma yapan genç arkadaş bir belediye çalışanıdır. Bu tutum ana kademe yöneticilerin bir tavrıdır. Biz sokaklarda omuz omuza olmamız gereken bu günlerde makam sahibi yöneticilerin ve eşlerinin gençleri yönlendirmesi kirli siyasetin ta kendisidir.”

CHP Didim İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erencan Yitmez,  sokakta açıklama yapma nedenini de parti binasının anahtarının kendilerine verilmemesi olduğunu söyleyerek “gençliği sokakta bıraktık sananlar şunu bilsin ki biz zaten başarının sokaktan geçtiğini bilen ve geçmişteki seçimlerde olduğu gibi bu partinin sokakta görülen yüzüyüz ve bazıları evlerinde sıcak yataklarında yatarken bizler sokaklarda gece yarılarına kadar parti için çalışanlarız ve seçimlerdeki başarıda bizim de katkımız olduğu unutulmasın ve gençlik kollarını üç beş kişi diye nitelendirenleri kınıyorum” dedi.

Yitmez; “Gençlik kolları olarak Bizler bütün faşizan yaklaşımlara rağmen birlikten beraberlikten ve Cumhuriyet Halk Partisinden yanayız. Gençlerimizi ve üyelerimizi ayrıştırmaya çalışanlar bu partinin hiçbir kademesinde görev alma bilincine sahip değildir” dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü