19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 14 Ekim 2017 13:08

Didim’de Muhtarlar Günü Kutlama Etkinliğine Davetlisiniz

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim’de Muhtarlar Günü Kutlama Etkinliğine Davetlisiniz

Yerel demokrasinin en eski örneği olan muhtarlar, 1829 yılından bu yana mahalle sakinlerinin devlet kurumuyla ilişkilerinde aracı olarak görev alıyorlar. 19 Ekim 2015 ve 29507 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2015/11 sayılı Başbakanlık Genelgesi kapsamında düzenlenen yasa gereği her yıl 19 Ekim ‘Muhtarlar Günü’ olarak kabul edildi. Artık her yıl 19 Ekim Muhtarlar Günü olarak kutlanacak. Geçen yıl ilki kutlanan Muhtarlar Günü etkinliği artık her yıl çeşitli etkinlikler kapsamında gerçekleşecek.

Muhtarlar Günü Kutlama Programı 19 Ekim 2017 Perşembe günü saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’nda başlayacak. Tüm Didim Halkı’nın davetli olduğu etkinliğe katılacak isimler arasında Mahalle muhtarları başta olmak üzere; Bütün Daire Amirleri, Siyasi Parti ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanları’nın katılması bekleniyor.

Program kapsamında İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından güvenlik tedbirleri alınacağı bildirilirken, Atatürk Anıtına Hisar Mahallesi Muhtarı Bahri Aşık ve Yenimahalle Muhtarı Şaban Tokmak tarafından çelenk sunumu yapılmasıyla etkinlik başlayacak. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal marşı okunup, Türk bayrağı göndere çekilecek. Efeler Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Öztürk’ün yapacağı konuşma ile etkinlik devam edecek.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü