19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazar, 15 Ekim 2017 18:36

CHP SEÇİMLERİNDEN İZLENİMLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP SEÇİMLERİNDEN İZLENİMLER

Hafta sonu yapılan CHP ilçe delegeli seçimlerini kabalık CHP üyeleri ve bazı Didimliler izlediler. Bazı partililer oy verdikleri halde seçim bölgesinden ayrılmayıp sonuçları merak ettiler.

Katılımın %65 civarında olan seçimler sırasında en çalışkan partilinin sarı liste ile birlikte çalışan Dilaver Demir olduğu izlendi. Demir seçime katılımın artması için listelerde oy kullanmamış partilileri tespit ederek onları telefonla arayarak oy vermek için okula getirdiği gözlendi. Demir'in bu çalışmasının katılımı artırdığı ve aynı zamanda sarı listenin kazanmasında önemli faktör olduğu,  Mavi liste için çalışanlarında özellikle yaşlı ve engelli partilileri seçim yerine taşıdığı gözlendi.

Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın oy verdikten sonra seçim bölgesinden ayrılmaması seçim öncesi yarışan listelerden birisine açık destek verdiği ve bu hareketinin de bu desteği göstermek amaçlı olduğu eleştirileri yüzünden  en dikkat çeken isim oldu.

Seçimler boyunca iki de dikkat çeken başka olaylar gelişti.  Geçtiğimiz Milletvekilliği seçimlerinde CHP'den aday olan Dr. Serap Barlas hiç bir listede yazılmamış olduğunu görüce Didim Belediye Başkanını suçlayarak okul bahçesindeki Başkan Deniz Atabay'a  kendisinin engellenmesinde parmağı olduğunu ima eden sözler sarf etti ve fiziki olarak müdahale etmek istedi, bu tavrı ile okul bahçesinde bulunan partililer Barlas'ın bu çıkışını sürecin en dobra hareketi olarak değerlendirdi.

 

Oy verme işleminin yapıldığı Okul bahçesinde bir de provokasyon yaşandı. Daha önce Didim CHP ilçe başkanlığına aday olmasına rağmen daha sonra CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardesi Celal K.  ile kefen giyen Ali S.  oy  kullanmak istediğini söyleyerek okula elince kısa bir arbede yaşandı. A.S.'nin partiden ihraç edildiği için oy kullanamayacağı listede adının yazılı olmasının da bir dijital hata olduğu söylendi ve kendisine disiplin kurulunun kararı gösterildi. Ancak Ali S'nin uzun süre okul önünde beklemesine rağmen başka olay yaşanmadı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü