18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 18 Ekim 2017 15:56

HAFTA SONU MAÇLARININ GALİBİ TARAFTAR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

HAFTA SONU MAÇLARININ GALİBİ TARAFTAR

Geçtiğimiz hafta sonu Didim’de oynana üç maçta 13 gol Didimli futbolseverleri  mutlu ederken takımların en büyük yardımcısı 12. Adam olarak tribünlerde oturan taraftar oldu.

Yenihisarspor, Sökegücü maçında müzik sitemi kurun Yenihisarspor taraftarları maç başlamadan önceden eğlenmeye başladı. Yenihisarsporlu Tayfun Akman, eşi Alev’le evlenme yıldönümlerini kutlayan mesajlı pankartı ardından tribünlerde  takımdaki oyuncuların aileleri taraftarlar müzikle coştular.

Maç boyunca tezahürat yaparak takımlarını destekleyen taraftarlar takımın her attığı golde heyecanlarını göstererek yanlarında olduklarını sahaya yansıttılar.

Ardından saat 15,00’de başlayan Didimspor  Güzelçamlı maçında destek tezahüratları ile başlayan taraftarlar, maç boyunca  bol gollü geçen mücadelede hop oturup hop kalkarak desteklerini gösterdiler.  Didimspor taraftarının desteği Atatürk Stadyumundaki Didim Belediyespor , Germencikspor maçıyla çakışmasından dolayı azalsa da sahaya büyük ölçüde yansıdı.

Didim Belediyespor’un liderlik yarışında kopmasını istemeyen taraftarlar 5. Maçta tam kadro  ve hiç susmadan destek verdiler, maç öncesinden başlayan taraftarlar yönetim kurulu tarafından kaşkol dağıtılırken,  gençler davullarla ve şarkılarla sürekli tezahürat yaptılar.

Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksel Okulu öğrencilerinin çoğunlukta olduğu Didimliler taraftar gurubu “en çok sahaya yansıyan sloganları “haydi şimdi haydi şimdi gol” ve Bu takım busene bölgesele çıkacak” tezahüratları tüm Didimliler tarafından alkışlandı.  Maç sırasında yapılan hakem hatalarında naif sloganlarla karşı çıkan taraftar  Didim Atatürk Stadında özlenen taraftar desteğini görmüş oldu.

Tribünlerin sağında ve solunda oturanların karşılıklı attığı sloganlar ile motive olan oyuncuların sahada ki performanslarının da arttığı gözlemlendi. Tribünlerdeki tezahüratlarla zaman zaman destek alan Didim Belediyespor yöneticiler taraftarın stadyumda olmasından memnun oldular.

Didim Belediyespor’un en eski taraftarlarından olan Mimar Doğan Ersoy’da maçı saha içinden seyretti Doğan Ersoy tekerlekli sandalyesiyle geldiği maçta atılan her golde sevinirken yapılan her hakem hatasında üzüntüsünü belli etti.

Mavi Beyazlı Didim Belediyespor  kaşkolüyle maçı sonuna kadar izleyen Ersoy’un saha içinde bindiği araçla geçmek istediği engelli rampasının usulüne uygun olmadığı gözlendi ve yardım almadan saha içine engelli aracının girmeyeceği gözlendi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü