24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 18 Ekim 2017 15:57

Sonbahar’da Didim

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Sonbahar’da Didim

Didim yaz aylarında gündüzleri deniz, kum, güneş ile bilinirken, akşamları ise; Müzik, dans, eğlenceleri ve özellikle sahilde her yerde görebileceğiniz alışveriş yerlerinden tutun yeme içme yerlerine kadar her yerin dolu dolu olduğu yazlık yer olarak tanınıyor. Yaz aylarında Didim’i tanıtan projeler gerçekleşirken, bu kez Didim’in Sonbahardaki haline tanıklık edeceğiz. Sonbahar-Kış aylarında Didim ’in bilinmeyen yönlerini kış güzellikleri çerçevesinde göreceğiz.

Didim’de ‘İlden İle Yurdun Sesi’

Meandros Derneği’nin ev sahipliğinde, Kanal B’de yayımlanacak olan Faruk Demir’in sunuculuğunda ‘İlden İle Yurdun Sesi’ adlı program için yapılacak çekimlerde, Sonbahar’da Didim’in konu alındığı tanıtım programı çekilecek. Yazın cıvıl cıvıl olan Didim’in Sonbahar-Kış aylarında sosyal yaşamı nasıl oluyor, Antik kentleri, köyleri ve bilinmeyen yönleriyle Didim’i daha yakından tanıyacağız.  3 gün boyunca çekimleri sürecek olan ‘İlden İle Yurdun Sesi’ programının çekim alanları olarak; Apollon Tapınağı, Milet, Akköy ve Didim’in köylerinde yapılacak gezintinin yanı sıra Altınkum’dan teknelerle koylarda da gezilecek. Meandros Derneği ile beraber; Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma Ve Dayanışma Derneği, Didim Rumelili Romanlar Derneği, Dimder Didim Müzik Derneği, Akbük Kültür Ve Çevre Derneği de program dahiline olacak.

Detaylar Kahvaltıda Açıklanacak

19 Ekim Perşembe günü saat 10.30’da D-Marin’de Key-f Restaurant’da düzenlenecek olan Kahvaltı toplantısında program ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacak. Meandros Derneği Başkanı Başak Kamacı Budak’ın gazetemize yaptığı açıklamaya göre; Aynı gün Muhtarlar Günü olması sebebiyle muhtarların da katılacağı toplantıda, Sivil toplum kuruluşları ve Basın mensupları da Kahvaltıda buluşup, programın genel akışının konuşulacağını söyledi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü