24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 19 Ekim 2017 15:11

Didim Tanıtım Çekimleri Başladı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Tanıtım Çekimleri Başladı

Meandros Derneği Başkanı Başak Kamacı Budak tarafından, 19 Ekim Perşembe günü saat 10.30’da D-Marin’de Key-f Restaurant’da kahvaltı toplantısı düzenledi. Didim’in Sonbahardaki sosyal yaşamını ve bilinmeyen yönlerini konu alan, çekilecek tanıtım programı hakkında bilgilendirme amaçlı düzenlenen kahvaltı toplantısına katılanlar arasında; Didim’de ki Mahalle Muhtarları, Sivil toplum kuruluşları, Didim Rumelili Romanlar Derneği, Didim Rumeli Kültürünü Yaşatma ve Dayanışma Derneği, Dimder Didim Müzik Derneği, Akbük Kültür ve Çevre Derneği Başkanları, Basın mensupları ve ‘İlden İle Yurdun Sesi’ program sunucusu Faruk Demir yer aldı.

Toplantıda yapılan bilgilendirmeye göre; Aydın’ın bazı ilçelerini konu alan çekimlerin ilki Söke’de yapılırken 2. Bölüm olarak ilçemiz Didim’in tanıtım çekimleri yapılacak. Meandros Derneği’nin ev sahipliğinde Didim’de gerçekleşecek olan ‘İlden İle Yurdun Sesi’ programı Faruk Demir’in sunuculuğunda yayınlanacak. Kanal B’de, Çarşamba günleri yayınlanan tanıtım programında; Antik kent Didim’in bilinmeyen yönleri, köy hayatı ve koylarını görecek, Apollon tapınağı başta olmak üzere tarihi miraslarını ve sosyal yaşamını izleyeceğiz. Kahvaltı toplantısından hemen sonra başlayacağı belirtilen çekimler 3 gün boyunca devam edecek.

Meandros Derneği Başkanı Başak Kamacı Budak’ın yaptığı konuşmada: ‘‘Sivil Toplum Kuruluşları olarak her platformda Didim’ tanıtmaya çalışıyoruz. Bu yüzden Sevgili Faruk Özdemir’den ‘İlden İle Yurdun Sesi’ programı için Didim’e gelip burada da çekim yapmasını rica ettik. Kendisi de bizim bu önerimizi kabul etti. Faruk Özdemir çok güzel bir projeye vesile oldu. Çok teşekkür ediyorum.’’ Diyerek sözlerine devam etti: ‘‘Çekilecek program için Didim’de Meandros Derneği olarak ev sahipliği yapmamız yetmez; Didim’de ki bütün Sivil Toplum Kuruluşlarını bu etkinliğe dahil ederek, ortak bir program ortaya çıkardık. Çünkü faaliyetlerimizi birlikte yaparsak daha güçlü ve etkili olacağımıza inanıyorum. Ayrıca Mahallelerimizi temsilen Muhtarlarımızın da bu projede olmasını istedik. Hem programa destek vereceğiniz için hemde buraya katıldığınız için hepinize teşekkür ediyorum.’’ Dedi. Kanal B’nin hem kültür sanat koordinatörlüğünü hem de program yapımcılığını üstlenen ve ‘İlden İle Yurdun Sesi’ programının sunuculuğunu yapan Faruk Özdemir, bir yıldır halk dilinde ‘gezelim-görelim’ tipi televizyon programını hazırlayıp sunduğunu dile getirirken, yaptığı konuşmada; ‘‘ Bu program ile alakalı 40 ili gezip, 52 ilçenin çekimlerini yaptık. Çekimler bugün itibariyle başlayıp cumartesi akşamına kadar devam edecek. Önümüzdeki günlerde Didim’de çekilen programımız ekranlara gelecek dedi.’’ Dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü