19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 21 Ekim 2017 11:55

Germenciğin Korkulu Rüyası Suç Çetesi

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Germenciğin Korkulu Rüyası Suç Çetesi

Aydın’ın Germencik ilçesinde geçtiğimiz Çarşamba günü yaklaşık 400 görevli polisin katılımıyla Şafak Operasyonu yapıldı.  Toplam 16 suçtan aranan Silahlı Organize Suç Örgütü lideri ve üyeleri yakalandı !

Suç Örgütü lideri ve üyeleri olduğu bildirilen ve toplam 16 olaydan aranan 27 kişi Germencik’den, 1 kişi de Söke’den olmak üzere toplam 28 kişi yakalandı.

Ölüm İle Tehdit Edildiler !

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğünün Germencik Cumhuriyet Başsavcılığından, aldığı istihbarı bilgilere göre; Germencik’de bazı şahısların vatandaşlar üzerinde; Cebir, darp, silahlı ölüm tehdidi, şiddet uygulayarak ve korku ile baskı kurarak; tefecilik yoluyla vatandaşları borçlandırıp, bu borca karşılık vatandaşa bankalardan kredi çektirip parayı ellerinden aldıkları ve tapulu arazilerini zorla sattırdıkları yönünde açıklama yapıldı.

Silahlı Organize Suç Örgütü lideri ve üyeleri tarafından Germencik İlçe Belediye Başkanlığının gerçekleştirdiği taşınmaz mal ve satış ihalelerine giren kişiler üzerinde baskı kurup, şiddet uygulayarak ve ölümle tehdit ederek ihaleyi karıştırdıkları öğrenildi.

Germencik ilçesinde bir kamu görevlisinin azmettirmesi ile çete, iki vatandaşın silahla yaralanmasına sebep olup; Yaralanan kişilere baskı uygulayarak, mağdurun kendilerini yaraladıkları şeklinde suçun vasfını değiştirdiler.

Yine bir vatandaşın aracını kundaklayıp, üzerine vatandaştan 30.000 TL para yağmaladıkları ortaya çıktı.

Aydın ilinin Germencik ilçesi ve köylerinde gerçekleşen bu olaylar dahilinde Silahlı Organize Suç Örgütü Ve Üyeleri tarafından uygulanan baskı ve tehdit yoluyla bazı vatandaşlar evini hatta köyünü terk etmek zorunda bırakılırken; kendilerine uygulanan tehdit ve baskılardan dolayı intihar teşebbüsünde bulundukları açıklandı.

Germencik Rahat Bir Nefes Alacak !

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ve Germencik İlçe Emniyet Müdürlüğünün denetiminde, yaklaşık 5 ay süren fiziki ve teknik takip sonucunda; Suç işlemek maksadıyla Teşekkül oluşturan Silahlı Organize Suç Örgütü Ve Üyeleri olarak şüpheli şahısların Germencik ilçe merkezinde ve köylerinde ikamet ettikleri tespit edildi. Bunun üzerine Silahlı Organize Suç Örgütü lideri ve üyelerinin; Germencik ilçe ve köy halkına silah zoruyla baskı kurup, şiddet uygulayarak ve darp ederek sahip oldukları mülkler polis tarafından bulundu. Örgüt lideri ve üyelerinin üzerine olduğu anlaşılan 27 ev, 2 işyeri ve 18 araç bulundu. Operasyon dahilinde yapılan araştırmalar neticesinde; 2 adet kuru sıkı tabanca, 25 kuru sıkı tabanca fişeği,1 adet otomatik şarjörlü av tüfeği, 3 adet şarjör, 348 adet av tüfeği kartuşu, 3 adet kılıç, 1 adet sustalı bıçak ve bir miktar esrar ele geçirildi.  Yetkililer tarafından tahkikata devam edildiği açıklandı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü