20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 24 Ekim 2017 13:33

Didim Ticaret Odası Turizm Derneğini Ziyaret Etti

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Ticaret Odası Turizm Derneğini Ziyaret Etti

Turizm Derneği Başkanı Tayyar Cengiz ve Yönetim Kurulu Üyeleri; Ercüment Alkaner, Egemen Baylan, Mustafa Şentürk, Mustafa Mutlu ve Erdinç Ülker, Didim Ticaret Odası adına Başkan Şaban Üstündağ, Başkan Yardımcısı Mehmet Urgancı, Yönetim Kurulu Üyesi Celal Gümüş ve Ömer Vela ile Meclis Üyesi Ali Hikmet Atilla’yı, misafir etti.

Dernek Başkanı Tayyar Cengiz Oda heyetine ziyareti için teşekkür etti. Tanıtım ve turizm için her türlü işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirtti. Kurumların başındaki kişilerin iyi arkadaşlık ilişkilerine sahip olduğunu, karşılıklı tecrübe paylaşımı ile bir çok şeyin halledilebileceğini belirtti.

Yönetim Kurulu Üyesi Ercüment Alkaner de önemli bir sivil toplum örgütü olan Ticaret Odası’nın maddi ve manevi olarak güçlü bir kuruluş olduğunu, kendilerinin de insanların çabaları ve desteği ile ayakta duran turizmin gelişimine katkı sunan bir dernek olduğunu belirtti. Diğer sektörler ve yönetimlerle işbirliği içinde olduklarını, Didim’in bir adım daha ileri gitmesini istediklerini söyledi. Turizm sektöründeki sıkıntının tüm sektörlerde iş yapan insanlara yansıdığını belirten Alkaner, Sıkıntılarla karlılık ve personel sayısında düşüş oldu, bu da tüm ilçenin ekonomisine yansıdı, dedi.

Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ da bu sorunların işbirliği, güç birliği ile aşılacağını belirterek, sorunların tartışılması ve ilgili makamlarla paylaşılmasında da birlikteliği sergilemeliyiz, bu muhataplarımız karşısında elimizi güçlendirecektir, dedi.

Ziyarette taraflar 2017 turizm sezonu değerlendirildi. Özellikle nitelikli tesislerin bile geçtiğimiz senelerden birkaç hafta erken kapanmış olduğu vurgulandı. Diğer destinasyonlarla yaz ve kış sezonu haraketliliği kıyaslandı. Turizm sektöründeki krizin bölgemizdeki siyasi belirsizliklerin bitmesi halinde sonlanacağını, sektörün eski günlerine döneceği, 2015 yılı öncesinde olduğu gibi kış aylarında bile alternatif turlarla bir hareketlilik yakalanabileceği vurgulandı.

Didim’in önemli bir büyüklüğe eriştiğini, kabuk değiştirdiğini belirten taraflar artık kent olarak tanımlanan bir Didim’in turizminde beklenen düzelme ve gelişim sağlanması için düzenli yapılaşma, kent estetiği, kolay ulaşım ve nitelikli tesislerin artmasının da çok önemli olduğu belirtildi. Özellikle kent estetiğinde küçük rötuşlarla önemli bir aşamanın kaydedilebileceği söylendi.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü