22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 24 Ekim 2017 13:43

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi (TYSD) Yardımda Sınır Tanımıyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi (TYSD) Yardımda Sınır Tanımıyor

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi 29-08-2012 yılında faaliyete geçen ve kamu yararına oldukça değerli hizmetlerde bulunan dernek yeni faaliyetlerine devam ediyor.

2012 yılından bu yana gönüllü olarak birçok kuruma, öğrenciye ve hastalara yardımda bulunan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi, yardım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Düzenledikleri kermeslerden ve kahvaltılardan elde edilen gelirleri sağlık, sosyal yardım ve eğitimde harcayarak yardımda bulunmaya devam ediyorlar.

19 Ekim 2017 Perşembe günü Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi olarak kahvaltı toplantısı düzenlendi. Eş, dostunda olduğu kahvaltıya katılan isimler arasında: Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi Başkanı Deniz Baylan, Yönetim Kurulu üyeleri ve Dernek üyeleri de vardı. Toplantıda görüşülen konular olarak;  yeni yapılacak yardım etkinliği olan öğrenci bursları etkinliği üzerine görüşülüp, değerlendirmeler yapıldı. 

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi Başkanı Deniz Baylan’dan aldığımız bilgilere göre; Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi olarak, Didim Devlet Hastanesinde kullanılmak üzere hastanenin eksik cihazlarını hastaneye bağışladılar. Bu cihazlar: Kemik Ölçüm Dansiometrisi, Panoramik Diş Röntgeni, Vivid S 6 Kalp Kardiyo cihazı, Eforlu Kardiyo Cihazı ve CR Röntgen cihazı. Huzurevi ziyaretlerinde de her gittiklerinde huzurevinin bir eksiğini tamamlayan Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi ve Yönetim Kurulu üyesi Eylem Aydın’ın büyük katkılarıyla ortak asansör yaptırdılar. Rehabilitasyon Okulu öğrencilerinden de desteğini eksik etmeyen Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi, Didim’deki ilk-orta öğretim ve Adnan Menderes Meslek Yüksek Okulu öğrencileri içinde sürekli olarak yazlık ve kışlık olmak üzere sıfır kıyafet yardımında bulunuyorlar. Bununla da yetinmeyen Dernek, Didim’deki okullara Atatürk köşeleri ve Anasınıfları yaptırdı. Didim yanı sıra Ağrı Patnos ve Şırnak’taki iki okula da sıfır kış giyimi yardımında bulunurken, Üniversite öğrencilerini de unutmayıp, onlara Atatürk Öğrenci Bursu verdiler. Nusaybin’de onlarca şehit veren, kahraman 2000 askere moral olması amacıyla sıfır giysiler gönderildi.

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Didim Şubesi; Hasta ve hasta yakınlarına, gurbette okuyan öğrenci ve evlenen çiftlerden de desteğini eksik etmemiş, Pazar yeri camisine de yardımda bulundular.

Birçok yere, birçok yardımda bulunan Dernek tek başına her yere yetişmekte güçlük çekiyor. Daha fazla yardım yapabilmek için, Derneğinde bağış yardımına ihtiyacı olduğu bildirilip, duyarlı çevremiz için derneğin hesap numarası paylaşıldı:

TYSD DİDİM GARANTİ HS NO
547/6298353

 

IBAN
TR 58 0006 2000 5470 0006
2983 53

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü