22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 24 Ekim 2017 13:48

Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği Toplandı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği Toplandı

Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Birsen Özçelik, yöneticiler ve üyeler bir araya gelip toplantı düzenlediler. Dernek konuları ile beraber genel sorunları ve yapılacak faaliyetleri görüşmek üzere 23 Ekim Pazartesi günü saat 13:00’de bir toplantı gerçekleştirildi.

Çamlık Mahallesindeki Değirmen Restorant’da düzenlenen toplantı, Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği kurucu üyeleri ve dernek üyeleri arasında gerçekleşti. Toplam 22 kişinin katıldığı toplantıda; Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Birsen Özçelik ve Yardımcıları: Şengül Güz ve Bilal Süren, Sayman: Yaşar Çelebi, Kurucu Üye: Elif Çağın, Kurucu Üye: Cihangir Sarıkaya da toplantıda yer alan isimler arasındaydı.

Toplantı dahilinde görüşülen konular arasında daha fazla sokak hayvanına nasıl yardım edileceği görüşüldü. Her Çarşamba ve Cumartesi günleri Pazar yerinde 2. El eşyaların satışını yapan ve buradan elde edilen gelir ile sokak hayvanlarının tedavisi, bakımı ve yemeğini karşılayan Didim Hayvanları Ve Doğayı Koruma Derneği, yardımsal anlamda daha fazla hayvana ulaşabilmek için yapılacak faaliyetler kapsamında; Yılsonuna kadar her Pazar günü Altınkum Yazarlar Festivali Standında 2. El eşya standı açmak istediklerini, oradan toplanan gelir ile daha fazla hayvanın tedavisi, bakımı ve yiyecek ihtiyaçları karşılanacağını dile getirildi.

 

Konuşulan bir diğer konu da; ‘Atom Karınca’ ismini verdikleri hayvanları taşımak için kullanılan ambulansın, eski bir araç olduğu için bazı bakım ve tadilatların yapılması gerektiği oldu. Toplantı sonunda sokak hayvanlarına yardım amaçlı toplanan ücretlerin gelir ve gider hesapları yapılarak, hayvanlar için daha fazla faaliyet gösterileceği aktarıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü