22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 25 Ekim 2017 15:47

KİBELE ‘EYLEM’ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KİBELE ‘EYLEM’ İÇİN HAREKETE GEÇTİ

“Katledilen kadınlar isyanımızdır, Eylem’in Cenazesini Biz Kaldırmak İstiyoruz”

Didim Kibele Kadın Dayanışma Derneği Didim’de yakılarak katledilen kadın için harekete geçti.

Kibele Kadın Dayanışma Derneği basın bildirisi yayınlayarak Didim’de makilik bulunan ve boğulduktan sonra yakılarak katledilen Eylem Gülçin Kanık’ın suçlularının en ağır şeklinde cezalandırılması istediler ve davanın takip çisi olacaklarını Dernek olarak kadın cinayetlerinin durdurulması için çabalarının süreceği belirtildi.

Didim Kibele Kadın Derneği basında çıkan 17 gündür İzmir Adli Tıp Kurumunda bulunan kızı Eylem Gülçin Kanık'ın cenazesini almaya kimsenin gelmedi haberleri üzerine de  , cenazenin hala adli tıp kurumunda olduğu öğrendiklerini  kimsesizler mezarlığına gömülecek olan Eylem Gülçin Kanık’ın  cenazesini  Kibele olarak  kendilerinin almak için girişim başlattıkları bilgisi de basın bildirisinde paylaşıldı.

Dernek tarafından yayınlanan basın bildirisinde şu görüşlere yer verildi: “ Biz kimden soralım Özge Can ın hesabını ? Biz kimden soralım Eylem Gülçin ‘ in hesabını ? Daha kaç kadın yakılmalı ? Daha kaç kadın bedeni rant kapısı olmalı ?

Biz doğurdukça onlar çoğalıyor ve onlar çoğaldıkça  biz ölüyoruz , tecavüze uğruyor ve yakılıyoruz , her gün yeniden yeniden !

Eril zihniyetin ata erkil kültüründen aldığı zorbalıkla kadın bedenleri istismar ediliyor sonra üzerine benzin dökülerek yakılıp ormanlık alana atılıyor . Ve unutuluyor o yanan beden... O yanan hayat ... O yanan kadın ...

Tüm savaşların vazgeçilmezi olan insan ölümünde rant tüccarları ile bütünleşen insan kaçakçılığının ger geçen gün yaygınlaşmasının temelinde haksız kaza ve adil olmayan gelir dağılımının olduğu aşikardır.

Savaş mağduru on binlerce insan ; yakın zamanın Suriyeli yurttaşları özellikle kadın ve çocukları bu ranta kurban edildi . Peki bizler bu kirli hesapların canlı şahitleri olmadık mı ? Neredeyse pek çok ülke bu insanlar üzerinden milyon dolar ve Euro pazarlığına girmediler mi?

Bizler çok iyi bilmekteyiz ki hiçbir adalet, hiçbir hukuk ve hiçbir ceza tüylerimizi ürperten bu tecavüz ve yakılarak ölümü karşılayamaz”

Kibele’nin açıklaması: “İlçemiz Didim de yaşanan bu vahşi cinayetin sorumlularının en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz . Onlar en ağır cezaları alsınlar ki daha büyük acılar yaşanmasın . İnsan kaçıran bu çeteler cezalandırılsın ki başka Eylem Gülçin ler ölmesin , yanmasın bir ormanda ; başka Suriyeli  Aylan bebek uzanmasın bir Ege sahilinde .

 

Bir kez daha sesleniyoruz insanlığa ! Dur deyin artık bu rant ve para hırsına . Dur deyin artık bu erkek suçlarına . Yeter artık !” diyerek tamamlandı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü