18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 25 Ekim 2017 15:49

Dünya Vegan Günü Kutlamaları

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Dünya Vegan Günü Kutlamaları

28 Ekim Dünya Vegan Günü olması sebebiyle, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü Türkiye Vegan ve Vejeteryan Derneği Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu olarak Dünya Vegan Günü etkinliği dahilinde kutlama yapılacak. Geçtiğimiz yıl ilki Didim’de gerçekleştirilen Veg&Fest, Didim Halkı tarafından büyük bir ilgiyle karşılanmıştı. Bu yıl da Didim’de ikincisi düzenlenecek olan festival için Didimliler de bu festival için heyecanla bekliyor. Didim’in tarıma elverişli topraklarıyla sebze yetiştiriciliğinin önemi bilinirken, Didimlilerden Vegan etkinliğine katılımın yüksek olması bekleniyor.

Veg&Fest Festivali İçn Turizmciler Çalışmalara Başladı

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan Uluslararası Didim Veg&Fest için turizmciler çalışmalara başladı. Konuyla ilgili bir araya gelen Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, DİTAB Başkanı Sevinç Karataş, Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Fahri Hemşeremiz Hüseyin Barıner, Didim Ticaret Odası Strateji Geliştirme Komisyonu Başkanı Hikmet Atilla ve Didimli turizmciler bir araya geldiler. Toplantıya katılan turizmciler ve yabancı uzmanlar festival programını paket tur olarak Avrupa’da binlerce seyahat acentesi tarafından satışa sunulacak, yapılacak hazırlıklar sonunda bu turlar aralık ayı itibariyle müşterilere sunulacak. Veg&Fest Festivali kutlama etkinlikleri dahilinde 20-22 Nisan 2018 tarihleri arasında Didim’de kadınların Ege Bölgesine ait zeytinyağlı yöresel yemekler yapmalarıyla katılım sağlayacakları, Didim Veg&Fest’da ‘Vegan Anadolu Köy Yemeği Yarışması’ gerçekleşecek. Böylece Didim’in Veganlar için uygun şekilde yapılan yemekleri ile yöresel yemeklerimiz de tanıtılacak.

İstanbul’da Dünya Vegan Gününü Kutlayacak

 

TVD’nin düzenlemesiyle Dünya Vegan Günü etkinliği, Didim’in yanı sıra bu yıl İstanbul’da etkinlik dahilinde faaliyetler gerçekleşecek. 28 Ekim Cumartesi günü saat 11:00-20:00 saatleri arasında, İstanbul Kalamış Wyndham Otelinde; Vegan ürünlerin tadılması için standlar açılacak, belgesel gösterim ve konser gibi bir çok sosyal faaliyet gerçekleştirilecek.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü