21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 25 Ekim 2017 15:49

Savcı Çoban Kooperatife Konuk Oldu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Savcı Çoban Kooperatife Konuk Oldu

Didim Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Çoban dün Didim Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi’ne bir ziyaret gerçekleştirdi.

Savcı Fatih Çobanı Kooperatif Başkanı Ali İhsan Kubaliç ve yönetim kurulu üyeleri karşıladılar. Didim’deki sosyal hayatla ilgili yapılan sohbetin ardından Kooperatif yöneticileri Didim’de küçük esnafın desteklenmesi için yaptıkları çalışmalardan bahsederek çözüm üretmeye çalıştıklarını söylediler.

Kooperatif Yönetim Kurulu üyelerinden Emin Gümüş,  Küçük esnafın durumun zorda olduğunu ancak hükümetin yaptığı iyileştirme çalışmalarının da masa başında hazırlamış olmasından dolayı alana çok yansımadığı Didim’de 75. Yıl Sanayi Sitesi’nin yıllardır devam eden sorunu ile ilgili olarak çözümün sanayideki kooperatifinde müdahil olması ile daha kolay çözüle bileceğini söyledi.

Kooperatif Başkanı Kubaliç’te konuyla ilgili olarak halen Aydın Büyükşehir Belediyesinin buranın durumu ile ilgili bir çalışma yürüttüğünü, çözüm getirilmesi halinde kooperatif olarak buradaki esnafa kredi konusunda yardımcı olabileceklerini, şartların ve günün durumuna göre bunun değerlendirilebileceğini belirtti.

Daha sonra kooperatif yönetim kurulu ile tek tek sohbet eden Savcı Fatih Çoban  yönetimle birlikte fotoğraf çekindikten sonra kooperatiften ayrıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü