22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 26 Ekim 2017 08:50

TURSAB BYK’LARI ÇANAKKALE’DE BULUŞTU

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TURSAB BYK’LARI ÇANAKKALE’DE BULUŞTU


Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Didim Bölgesel Yürütme Kurulu (BYK) Başkanı Aylin Bal Başkanlığında Çanakkale’de düzenlenen TÜRSAB 22. Dönem 4. Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Türkiye’de faaliyet gösteren 38 TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu, Çanakkale Kolin Otel’de bir araya geldi. 2018 yılının Troia Yılı ilan edilmesi dolayısıyla  Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Onur Gözet, TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve Troia Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı Prof. Dr. Rüstem Aslan’ın konuşmaları ile 2018 Troia yılı lansmanı gerçekleştirildi.

Söz konusu etkinliğin sonrasında düzenlenen 4. Genişletilmiş Bölgesel Yürütme Kurulu toplantısı açılışında, Çanakkale-Körfez BYK Başkanı Turgay Kılıç, TÜRSAB Genel Sekreteri Çetin Gürcün, Yönetim Kurulu üyesi Davut Günaydın’ın konuşmalarının ardından, Sayman Üye Numan Olcar bir sunum gerçekleştirdi.

Toplantı  TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy’un açılış konuşması başladı.

Toplantıya, TÜRSAB Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Hakkı Yüksel, Kerim Çavuşoğlu, Rıza Gençay ve Burak Tonbul ile Denetim ve Disiplin Kurulu Üyeleri, Didim BYK Başkanı Aylin Bal’ın da aralarında bulunduğu BYK başkanları ve Yürütme Kurulu üyelerininden oluşan yaklaşık 350 kişi katıldı.

20-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Çanakkale Kolin Otelde gerçekleştirilen “4. Genişletilmiş BYK Toplantısı”nda Birlik Yönetim Kurulunun sürdürmekte olduğu çalışmalar ve girişimler yürütme kurullarına aktarılmakla beraber üyelerin görüş ve önerileri de değerlendirildi. Söz konusu bilgilendirmelerin yanı sıra bölgelerin proje ve sorunları hakkında da fikir alışverişinde bulunuldu.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü