24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 27 Ekim 2017 15:03

Cumhuriyetin Kuruluşunun 94. Yıldönümü Cumhuriyet Meydanında Kutlanıyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Cumhuriyetin Kuruluşunun 94. Yıldönümü Cumhuriyet Meydanında Kutlanıyor

Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü olması sebebiyle Didim’de Cumhuriyet Meydanında kutlama töreni programı gerçekleşecek. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü kutlama töreni programı dahilinde kutlamalara 1 gün öncesinden başlanılacak. Cumhuriyet Meydanında, Atatürk Anıtı önünde gerçekleşecek olan kutlama töreni programı bugün (28 Ekim Cumartesi günü) saat 13:00’de başlayacak.

Törenlere Kaymakam Mehmet Türköz, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Garnizon Komutanı Çetin Gülseven  başta olmak üzere Didim protolü katılacak. Cumhuriyetimizin Kuruluşunun 94. Yıldönümü Kutlama Töreni, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına; Kaymakamlık Çelengi, Garnizon Komutanlığı Çelengi ve Belediye Başkanlığı Çelengi sunulmasıyla başlayıp, Saygı Duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı söylenmesiyle devam edecek. İstiklal Marşı eşliğinde, Didim Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Bayrağımız göndere çekildikten sonra kutlama töreni programı sonra erecek.

Bu törenin ardından Cumhuriyet Halk Partisi ve Atatürkçü Düşünce Derneği Cumhuriyet Kutlamaları başta olmak üzere Milli Bayramların sönük geçirilmesi için çaba gösterildiği gerekçesiyle resmi törenlere katılmayacaklarını, resmi törenin ardından Didimlilerin katılımıyla alternatif çelenk koyma töreni yapacakları öğrenildi.

İkinci gün Resmi Bayram Kutlamaları yarın (29 Ekim Pazar günü) sabah 09:30’da Hükümet Konağı Kaymakamlık Makamında Tebrikat Töreniyle başlayacak. Buradaki tören bittikten sonra, saat 10:00’da Cumhuriyet Meydanı’ndaki kutlama töreni başlayacak. Bu törende Kaymakam Mehmet Türköz, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, ve Garnizon Komutanı Çetin Gülseven birlikte halkın ve törene katılanların bayramını kutladıktan sonra Saygı Duruşunda bulunulacak ve ardından İstiklal Marşı eşliğinde göndere Bayrak çekilecek.

Bu törende Kaymakam Mehmet Türköz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapacak ve Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ilçemiz okulları arasında düzenlenen Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödül verilecek. Lise öğrencileri günün anlam ve önemini belirten şiirler okuyacak. Atatürk İlkokul öğrencilerinin hazırladığı Kafkas Yöresi Halk Oyunları ekibinin gösterisi yapılacak. Daha sonra Didim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin Bando Takımı eşliğinde okulların Geçit Töreni yapılarak Bayram Kutlamaları sona erecek.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü