21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 27 Ekim 2017 15:05

YENİHİSARSPOR ADALET ARIYOR

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

YENİHİSARSPOR ADALET ARIYOR

Geçen Hafta oynanan Yenihisarspor, Güzelçamlıspor karşılaşmasında hakem hatalarından dolayı sertleşen oyunda Yenihisarsporlu oyunculara kırmızı kartlar yağmış ve Didimspor maçın sonunda  eksik kadrosuyla mağlup namağlup sürdürdüğü  serisini,  Güzelçamlı’da bırakarak dönmüştü.

Hafta içinde toplanan Futbol Disiplin Kurulu Yenihisarsporlu 3 yıldız oyuncuya 4’er hafta maçlara çıkmama  cezası verdi. İlk yarının bitmesine iki hafta kalan bu cezaların Yenihisarspor’un başarısını gölgeleme tehlikesi yanı sıra  Yönetim Kurulu Adına Av Tarık Pelit bu cezaların fazla ve gereksiz olduğunu  belirten açıklama yaptı.

 

Cezaların fazla  ve Yenihisarspora karşı adaletsizlik olduğunu beyan eden Av. Pelit Şunları söyledi; “Oyuncularımız Yemen  Baran ve Ahmet Var 4'er maç ceza yedi. Sadece küfür ettiler diye, taşkınlık yok bir şey yok. Geçen hafta da Emrah İnce rakibi ittirdi diye 4 maç ceza yedi. Federasyon 3 kaptanımıza da fazla ceza verdi. Emrah'a ceza gelmemeli, diğerlerine de 2'şer maç gelmeliydi. Emrah'ın cezasına karşı Ankara'ya itiraz ettik, bunlara da edeceğiz. Federasyon Disiplin Kurulu adil karar vermiyor, Yenihisarspor'un mazisinde kötü olaylar olduğundan oyuncularımıza fazla ceza kesiliyor. Disiplin Kurulunun bu tutumu  adil mücadelenin önüne geçmekte, bazı takımların başarısına çanak tutmaktadır. Federasyonu, her takıma karşı adil davranmaya, cezalar verilirken takımlardaki malzemecinin alınterine kadar herşeyi gözönüne alarak vicdanı hür bir şekilde, sadece güncel olayları, bugüne göre değerlendirmeye davet ediyoruz. Saygılarımızla.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü