17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 28 Ekim 2017 14:36

Alternatif 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Yapıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Alternatif  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları Yapıldı

Cumhuriyet’in kuruluşunun 94. Yıldönümünü olması sebebiyle, Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtının önünde Cumhuriyet Bayramını Kutlama Töreni gerçekleştirildi. Didim CHP İlçe Örgütü, Atatürkçü Düşünce Derneği, Vatan Partisi ve Cumhuriyet Kadınları Derneği Cumhuriyet Meydanında Kutlama Töreni gerçekleştirdiler. Kutlama Töreni, 28 Ekim Cumartesi günü saat 14:00’de Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde,  Saygı Duruşu ve İzmir Marşı’nın çalınmasıyla başladı.

Kutlama törenine; CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş, Didim Belediye Başkan Yardımcısı Salih Bankoğlu, Vatan Partisi İlçe Başkanı Bülent Boyer, ADD Didim Şube Başkanı Türker Bacaksız, Didim Cumhuriyet Kadınları Derneği Şube Başkanı Selma Özöğretmen katıldı. CHP Didim İlçe Başkanı Gökmen Karataş Kutlama Töreni’nde yaptığı açılış konuşmasında; tüm Didimlilerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayıp, Cumhuriyet Bayramını Kutlama Törenlerinin yıllardır bir gün öncesinden başladığını belirtti. Sözlerine devam eden Gökmen Karataş: ‘’Daha önce Resmi Kutlamalara katılmama kararı almıştık. Ve bu tavrı devam ettireceğiz. Bunun sebebi; Resmi Kutlamaların yeterince samimi olduğunu düşünmüyoruz. Bu sebeple kendimiz de bir tören düzenleyip, tüm Didim halkını davet ediyoruz. Cumhuriyet Bayramı coşkusunu doya doya hep birlikte yaşıyoruz.’’ Dedi. Karataş konuşmasını bitirmeden önce bir duyuruda bulundu: 29 Ekim Pazar akşamı saat 19:00’da Fener Alayı Yürüyüşü düzenleneceğini, katılmak isteyen vatandaşların saat 19:00’da Didim Belediyesi’nin önüne olmalarını, orada toplanarak yürüyüşe başlayacaklarının duyurusunu yaptı.

Açılış konuşmasından sonra sırasıyla CHP Çelengi, Vatan Partisi Çelengi, Atatürkçü Düşünce Derneği Çelengi ve Cumhuriyet Kadınları Çelengi bırakıldı. Çelenk bırakılmasının ardından Ulu Önder Atatürk ve silah arkadaşları için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. İzmir Marşı çalındıktan sonra Kutlama Töreni son buldu.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü