23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 28 Ekim 2017 14:37

700 Üyeden 9 tanesi katıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(2 oy)

700 Üyeden 9 tanesi katıldı

TİCARET ODASINDA BOŞ SALONDA TOPLANTI

Didim Ticaret Odasında 18 Eylül günü gerçekleşen inşaat sektörünün yeni çıkan imar yayası ile ilgli konuları görüşmek üzere yaptığı toplantıda katılımın az olduğu için ileriki bir tarihte daha fazla katılımla yapılması için ertelenmiş 25 Ekim günü yapılması kararı alınan toplantı daha fazla görüşün anketle belirlenmesi için 27 Ekim 2017 gününe ertelenmişti.

Didim Ticaret Odasında 700’ün üzerinde inşaat sektörü işvereninin kayıtlı olmasına rağmen  duyurusu yapılan toplatıya toplantı saatin de basın mensupları dışında hiç kimsenin gelmemiş olması ilginç karşılandı.

Yarın saat ertelenen toplantıya yönetim kurulu üyeleri dışında 9 tane inşaat  işi ile  iştigal eden işadamının katılması sektörün konuya duyarsızlık olarak değerlendirildi.

Toplantı salonunda az sayıda katılımcı olması nedeniyle sektör temsilcileri bu sefer daha  küçük olan Ticaret Odası Meclis Toplantı  Salonuna geçtiler.

Burada başlayan toplantıya Didim Ticaret Odası Başkanı Şaban Üstündağ başkanlık etti. Katılımcılar yeni çıkan imar yönetmeliğinin uygulanmasında kesin hükümler yerine bazı hükümleri yerelin özeline ve  imalat yapılacak binaların bulunduğu yerlerdeki eski uygulamalarla devam etmesi ya da bu yerlere yeni yönetmelik hükümlerinin uygulanması konusunda yaşanacak sıkıntıların  mağdurlar yaratacağı endişesi taşıdıkları konusunda ortak görüşe vardılar.

Çıkarılan imar yönetmeliğinin değiştirilmesi gibi bir talepleri olmayan sektör temsilcileri Yerel yönetimin inisiyatifine bırakılan hususların zor durumda olan sektöre eşit şeklide uygulanması ve şahsi düşünce ya da konuyla ilgili kişilerin şahsi inisiyatifine bırakılmadan eşit uygulanması konusunda belediyeye teknik bilgi ve görüşlerini sunma kararı aldılar.

Didim Belediyesinin Çarşamba günü yapılacak olan Belediye Meclis Kasım ayı 1. Oturumundan önce Mimar Mühendis ve Müteahhitlere bilgilendirme toplantısı yapılacağını bu toplantı öncesi sektörün görüşlerini ve tavsiyelerinin Belediye Yönetimine aktarmak için teknik bir komisyonun oluşturulması ve yapılacak toplantıya bu görüş ve önerilerle gidilmesi kararı alındı.

 

Toplantının Ticaret Odası üyesi 3 Mimar, 3 Mühendis ve 3 Müteahhitten oluşan bir heyetin ziyarette Belediye İmar ve Şehircilik Müdürlüğünden yetkili teknik personelin de davet edilmesinin iyi olacağı  kararı alındı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü