24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 30 Ekim 2017 08:14

MUHTEŞEM CUMHURİYET BALOSU GERÇEKLEŞTİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

MUHTEŞEM CUMHURİYET BALOSU GERÇEKLEŞTİ

Cumhuriyetin 94. Yılı Atatürkçü Düşünce Derneğinin düzenlediği balo ile de kutlandı.

Didim ADD her yıl olduğu gibi bu yılda bayram kutlaması için bir balo düzenledi. Didim Beach Otelde düzenlenen baloda Cumhuriyet sevdalıları doyasıya eğlendiler. Atatürk makyajı yapmış bir kadının vals ve dans gösterisi ile renklenen gece Şube Başkanı Türker Bacaksız’ın konuşması ile başladı.

Başkan Türker Bacaksız  Bugün Türk milletinin birliği, Türk devletinin varlığı ve Türk Vatanının bölünmez bütünlüğü tehdit altındadır. Ülkemiz bölücü ve dinci terör örgütlerinin oyuncağı olurken onlara destek verenleri unutmamak gerekir” diye başladığı konuşmasında  Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine  saldırıların olduğundan milli bayramların yasaklanır hale geldiğinden bahsetti.

“İktidarın temsilcileri tarafında dillendirilen yeni bir devlet kurulduğuna yönelik açıklamalar ülkenin birlik ve beraberliği ile düzen ve geleceği için çok tehlikeli bir söylemdir” diye devam eden konuşmasında müftülüklere nikah kıyma yetkisinde eleştiren Başkan Bacaksız bu durumun demokratik laik Cumhuriyeti rejimini ortadan kaldırmaya yönelik planlı bir girişim olduğunu belirtti.

Milli Eğitim bakanlığı müfredatında  ders içeriğine Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden ‘Cihad insanların maddi ve manevi bütün varlığını Tanrı yoluna koyarak Hakkın düşmanlarını ortadan kaldırmak için savaşmasıdır’ konusunun akılla ve bilimle çelişmesidir eleştirisini de getiren  Bacaksız . Dış politika konusunda da iktidarın başarısın olduğunu söyledi ve Bağımsız Kürdistan kurulmasının ülkemizin toprak bütünlüğünü tehlikeye sokacağı” endişesini de paylaştı.

Atatürk’ün Bursa Söylevinin herkesin okuması gerektiğini  de belirten ADD Didim Şube Başkanı Bacaksız, hukuksuzluğun    başını alıp gittiğini belirtti ve konuşmasının son bölümünde kurtuluş yolunun Cumhuriyet sevgisi ve Cumhuriyete bağlık ile ve Atatürk’ün emanet ettiği  Cumhuriyeti sonsuza kadar yaşatma azminin gösterilmesi  gerektiğni belirtti.

Geç saatlere kadar süren balo da şiirler okunun halaylar çekildi.

 

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü