18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 30 Ekim 2017 15:31

KREDİ LİMİTLERİ 50 BİN LİRA ARTTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

KREDİ LİMİTLERİ 50 BİN LİRA ARTTI

Didim  Esnaf Ve Sanatkarlar  Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu adına bir açıklama yapan Başkan  Ali İhsan Kubaliç son alınan kararlarla esnafın kredi  limitlerinin arttığını oda olarak bu durumdan Didimli esnafın yararlanmasını istedi.

Kubaliç yaptığı açıklamada Yıllardan beri, Hükümetin , Gümrük ve Ticaret Bakanlığın ,  Halkbank’ın,   Kooperatifin Merkez ve bölge birliklerinin verdiği mücadele  esnaf ve sanatkarlara bir hizmet daha verebileceklerini  söyledi.

23 Ekim  2017 tarihli Halkbank tarafından  yapılan açıklama ile  1. Risk grubunda yer alan Esnaf  Kefalet Kooperatiflerinin, azami 150 bin TL. olan şahıs üst limiti 200 bin TL. ye çıkarılmış.

Didim ESKK’da, Esnaf Kefalet Kooperatifleri sınıflandırmasında, 1 risk grubunda yer alıyor. Didim esnafının kooperatife sahip çıkması ile  başarı çizgisini korumaya devam ettiğini belirten Başkan Kubaliç: “esnaf ve sanatkar arkadaşlarımıza Hazine Destekli, yıllık %5 faiz oranıyla 200 bin TL. şahıs üst limitli İşletme Kredisi kullandırmaya hak kazanmıştır. Bu kadar da değil. En az bir yıllık faaliyet süresini tamamlayan esnaflarımıza, 500 bin TL’ye kadar, aylık veya üçer aylık dönemlerle geri ödenmek üzere 120 ay vadeli işyeri edinme,  60 ay vadeli ise sıfır km araç kredisi (anahtar teslim fiyatına) tahsis edebileceğiz” dedi.

Sıfır Araba Alacaklara Destek

 

Didim  Esnaf Ve Sanatkarlar  Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali İhsan kubaliç açıklamasının son bölümünde : “Ancak 200 bin TL. İşletme Kredisi kullanmış olan bir ortağımız, 300 bin TL tutarına kadar işyeri edinme veya sıfır km araç kredisi kullanabilecektir. Yani, Kooperatifimizden kredi kullanan bir ortağımızın, işletme + yatırım kredileri toplamı 500 bin TL yi geçmeyecektir. Verebilecek olduğumuz hizmetler yeterli mi, tabii ki değil ancak elimizden geldiğince esnafımızın finansman ihtiyacını karşılamaya çalışıyoruz. Bu hususta en büyük pay sahibi, hiç şüphesiz ki bizlere ‘Başarılı Kooperatif ‘olma sıfatını kazandıran, kredi taksitlerini zamanında ödeyerek hassasiyet gösteren ortaklarımızdır. Kendilerine teşekkürlerimizi sunar ve böylesi duyarlı bir esnaf sanatkar kitlesine hizmet etmekten onur”  duyacaklarını belirtti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü