19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 31 Ekim 2017 14:53

AMBULANSSIZ MAÇLAR ENDİŞELENDİRMEYE BAŞLADI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

AMBULANSSIZ MAÇLAR  ENDİŞELENDİRMEYE BAŞLADI

Amatör Maçlarda Ambulans bulundurulması zorunluluğunun olmaması hafta sonu  tartışmayı yeniden başlattı. Yönetmelik gereği Bölgesel amatör Lig maçlarından daha alt kümelerdeki maçlara Sağlık Müdürüüğünce Ambulans görevlendirilememesi saha içindeki yaralanmalarda hayati tehlikesi olan oyuncular olması durumunda  kötü şeylere sebep olabileceği  endişesini yaşatıyor.

Gazetemizde daha önce de yer alan haberde Aydın  Vali Yavuz Seli Köşger’in daha önce görev yaptığı Sinop’ta bir oyuncunun saha içinde hayatını kaybetmesinin ardından Valilik talimatıyla sahada ambulanslar görev yapmış ve büyüklü küçüklü bir çok yaralanmaya ve sakatlanmaya anında  müdahale edebilmiş.

Geçtiğimiz hafta oynanan maçlarda hem yan sahada hem Atatürk Stadyumunda yaralanmalar oldu. İlk olarak Yenihisarspor,  Söke Gençlikspor karşılaşmasında Murat Demir, kaleci Ozan Soyvar’la çarpışarak yaralandı. Çağrılan Ambulans olay yerine geç kaldı gelen ambulansın içeri girebilmesi için sahaya giriş kapısı anahtarı bulunamayınca kapı kırılarak içeri girildi. Murat’ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

İkinci yaralanma vakası Didim Belediyespor  ile Kuşadası Trabzongücü arasındaki maçta Can Samur’la Didim Belediyesporlu Muhammed Amin’in kafa topuna çıkışında her iki oyuncada yaralandı. Muhammed Amin saha kenarında müdahale edilerek oyuna devam ederken,   Can’ın açılan kaşı sahada bulunan sağlıkçı tarafından tamponlanarak durdurulsa da açılan kaşa müdahale edecek malzemenin olmaması nedeniyle çağrılan ambulans, yürüyüş yoluna kum dökülmesi için ters yönden gelerek sporcuya müdahale etti ve sahadan acil olarak çıkması bile 5 dakikadan fazla sürdü.

Geçen hafta yaşanan ve kötü sonuçlanmayan bu iki kaza, sporseverlerde ya daha kötüsü olursa sorumlusu kim olacak endişesi yaratıyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü