20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:17

ASKF NE İŞ YAPAR!!!

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ASKF NE İŞ YAPAR!!!

ADALETİ SAĞLAYIN# HERKESE EŞİT MESAFEDE OLUN# HAKEM ADiL KARAR VERMEK ZORUNDADIR # SEN GÖRDÜĞÜNÜ ÇAL# ASKF GÖREVE

Didim Spor Kulübü Adına Başkan Kadir Akar hafta sonu oynanan Davutlar maçında yenilmelerinin başlıc sebebinin hakem hatalarından olduğunu düşündükleri konusunda bir açıklama yaptı.

Başkan Akar: “ASKF ne iş yapar!!! Adaleti Sağlayın# Herkese Eşit Mesafede Olun # Hakem Adil Karar Vermek Zorundadır # Sen Gördüğünü Çal # ASKF Göreve” başlıklarıya yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “Takımımız Davutlar Spor ile oynadığı maçtan 4-2 mağlup ayrılmış(tır).

Maçın hakemi daha maç başlamadan bütün emniyet tedbirleri alınmasına rağmen , ekstra güvenlik birimlerinin gelmesi talebini  emniyete bildirip onlar da geldikten sonra maçı başlatmıştır .

Bu yaptığı tavır  bile nasıl bir maç yöneteceğine dair işaretler vermiştir .

Eğer sen adil düdük çalacağına inansaydın böyle bir isteğe  gerek bile  duymazdın. Kendine güveni olmayan birinin bu maçı nasıl katlettiği açıkça ortadır.

Böylesine önemli bir maçta hakemlerin gerek hak edilen 2  tane net penaltının verilmeyişi , gerekse haksız yere oyuncumuzun kırmızı karttan oyundan atılması ve takımımıza karşı adil olmayan duruşu maçı katletmesine neden olmuştur” dedi.

Didimspor Başkanı Kadir Akar hakemin maçı katlettikten sonra kendi sporcularının kırmızı kartlık pozisyonunda hakem tarafından utangaçça sarı  çevrildiğini belirterek hem futbolcusunu eleştridi hem de hakemin tavrını kınadı.

Akar, bu konuyu da şöyle açıkladı ; “Maç 4-2 olduktan sonra (işi bittikten  sonra )  futbolcumuz Erdal'ın rakip oyuncuya sportmenlik dışı tekmesini  görmüş ve net kırmızı kart çıkartması gereken pozisyonu da vermiş olduğu haksız kırmızı kartların ve de veremediği net 2 tane penaltının ezikliğini yaşadığı için anca sarı kart gösterme cesaretinde bulunmuştur.

Biz hiçbir zaman bizim Lehimize düdük çalınsın istemedik . Sadece adil çalınsın istedik .

Maçın orta hakemi maçı pozisyonlara çok uzak bir mesafeden yönetmiştir 30-40 metre uzaktan kararlar vermiştir .

Elbette bizim de hatalarımız vardı. Ancak hakem gördüğünü çalmak zorundadır sonuca bakmadan ve etki altında kalmadan.

Biz takım olarak gecemizi gündüzümüze, yağmurda çamurda, Didim sevdasıyla gençlerimize futbolu sevdirmeye çalışırken bunca emeğin tek çırpıda katledilmesi  camiamızı bir hayli üzmüştür”

 

Didimspor yönetimi olarak konuyu değerlendirdiklerini de açıklayan Başkan Akar; “Hakem müsabakaların adaletini sağlar. Ama bunu başaramayan görevini layıkıyla yapmayan bir hakem üçlüsüyle karşı karşıya kaldık . Gerekli mercilere başvurularımızı ve şikayetlerimizi dile getirip işin peşini bırakmayacağız. Takım olarak elimizden gelen çabayı gösterip şampiyonluk yolunda mücadeleye devam edeceğiz.Bizleri yalnız bırakmayan taraftarlarımıza minnettarız”diyerek sözlerini tamamladı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü