24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:18

TvDEN’de Didim Belediyespor Konuşuldu

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TvDEN’de Didim Belediyespor Konuşuldu

Aydın Bölgesi TVlerinden Olan TvDen önceki gün (31 Ekim 2017) Suat Deniz’in yönettiği Spor Saati adlı programa konuk oldular.

Aydın’daki sportif faaliyetlerin değerlendirildi programda her hafta bir takım yöneticileri ya da bir spor branşından yetkili isimlere yer veriliyor.

Didim Belediyesporlu yöneticiler Başkan Cezmi Arslan, Genel Kaptan Mustafa Teke, İkinci Başkan Evren Ermurat, ve takım Antrenörü Ayhan Yıldız konuk oldular.

Didim Belediyespopr’un dünü ve bugününden bahsedilen programda 10 yıldır mücadele edilen BAL’dan geçen sene düşüşün sebeplerinin de anlatıldığı programda takım için nelerin düşünüldüğü de konuşuldu.

Geçtiğimiz yıl olağan üstü genel kurulla göreve başlayan yöneticiler olarak takımın yıllar boyu verdiği mücadeleye rağmen alt yapı ve tesisi eksikliğinin de içinde olduğu bazı sorunlarla boğuştuğunu bazı futbolculların süper amatörde oynamasının statü gereği mümkün olmaması üzerine geç de olunsa yeni bir takımla lige başlandığı anlatıldı ve ligin başlamasına 10 gün kala bir araya getirilen takımın 7 maçta yedi galibiyetle inancını ve çabasına da vurgu yapıldı.

Geçen yıl da yönetimde olan Evren Ermurat BAL’ın  kuralları gereği bazı zorluklar yaşandığını 3. bitiren takımın bile düşmemek için play of oynamak durumunda kalmasının bir handikap olduğunu belirterek geçen yıl en çok eleştirilen maçlardan olan Söke’yi yenip Uşak’a yenilmelerinin Aydın’dan 3 takımın birden Amatör lige düşmesinin futbolun gereği ve BAL kuralları gereği olduğunu belirtti.

Değişmesi gereken bir konu olduğu konusunda herkesin görüş birliğinde olmasına rağmen aynı kurallarla devam eden ligin sorununun çözümünün yetkilerde olduğunu söyledi.

Takımın Genel Kaptanı Mustafa Teke’de oyuncuların her türlü ihtiyacını karşılamaya çalıştıklarını ancak altyapıda 8 takımları olmasına rağmen Didim’in sosyo ekonomik nedenlerinden dolayış sürekli göç alan ve sürekli değişen yapısından dolayı bir türlü altyapıdan gerekli sayıda oyunca yetiştirmediklerini söyledi ve stadyumun fiziki şartlarınında çok iyi olmadığını ancak Aydın Spor il Müdürlüğü ile yapılan görüşmelerden bir sonouç çıktığını soyunma odaları ve bazı sosyal tesislerin yapılacağı bir tadilat çalışmasına önümüzdeki günlerde başlanacağını belirtti.

Antrenör Ayhan Yıldız’da Didim’de yaşayan bir spor adamı olarak takımın BAL’a çıktığından beri kısa ayrılıklar dışında hep başında olduğunu belrtti ve “her sahaya çıktığımızda galibiyeti hedefliyoruz, ancak futbolda karşı takıma olduğu kadar bize aynı kurallar geçerli, kimi zaman şanssızlık, kimi zaman taktik hatalar bazende oyuncu hatalarından kaynaklı olarak kötü maçlar çıkarıyoruz, ancak; Didim Beleidyespor yönetimi ve oyuncuları ile her sezon kendimizden bahsettirecek maçlar çıktık, bu senede hedefimiz lideerlik ve BAL’a geri dönmek ardından da 3. Lig hedefimize doğrı yürümek” dedi.

Program sunucusu Suat Deniz Aydın’daki futbol camiası içinde amatör kümede olmasına rağmen en çok para harcayan takım görüntüsü veren Didim Beleidyespor’un bunu nasıl başardığı ile ilgli soruya cevap veren Evren Ermurat “ Didim’de alışıla gelmiş bir taraftar kitlesi var ancak oyuncu konusunda transferler zorunlu bizde bunu sponsorlarımız ve taraftarlarımızla çözüyoruz, yönetici arkadaşlar işin ekonomik boyutunun büyük bir bölümünü kendimiz çözerken, halen devam eden ‘Takımına Sahip Çık Bir Forma da sen al’ başlıklı bir kampanya yürüttüklerini ve bu kampanyaya gösterilen yoğun ilgli le çözmeye çalıştıklarını belirterek takıma sahip çıkan taraftarlara çok teşekkür etti.

Takımın ekonomik sorunlarına yardımcı olmak için Kasım ayının 11’inde bir konser düzenlediklerini ve Resul Dindar’ın sahne alacağı konserle biraz daha rahat alabilecek bir gelir elde etmeyi hedeflediklerini belirtti ve tüm Didim’deki tüm futbol severleri bu konsere davet etti.

Hafta sonu oynanacak olan Aydın Derbisi sayılabilecek olan Yıldızspor karşılaşmasına da çok sayıda taraftar ile gelmeyi planladıklarını, takımın şu anki performansının bu maçtan galip ayrılmak için yeterli oladuğunu ancak antrenmanların planlı ve programlı olarak da devam ettiğini belirtti. ,

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü