17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 01 Kasım 2017 15:19

Didim Belediye Meclisi Toplandı Kasım Ayı İkinci Oturumu Cuma Günü

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Belediye Meclisi Toplandı Kasım Ayı İkinci Oturumu Cuma Günü

Belediye Meclisi 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun 20. maddesi gereğince 01/11/2017 günü saat 14:oo'de Belediye Başkanlığı Meclis Toplantı Salonunda yapıldı.

Meclis Üyeleri Mustafa Kıray, Nuhali Yılmaaz, Celalettin Erol ve Ercan Atasoy’un mazeretli olarak karılmadığı toplantıya ek gündem maddesi önerisi de olmadı.

Belediye Başkanı Deniz Atabay’ın başkanlığında yapılan toplantıda  olarak  Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün   “İller Bankası’ndan Kredili Araç Alınması İçin Belediye Başkanı Deniz Atabay’a Yetki Verilmesi” konulu yazı   ile  Fen İşleri Müdürlüğü’nün   “Scooter Motor Alınması” konulu yazısı oy birliği ile kabul edildi.

Yine Fen İşleri Müdürlüğü’nün   “Didim İlçesinde bulunan muhtelif sokak ve caddelerin beton parke döşenmesi yapım işi için İller Bankası’ndan kredi kullanılması için Belediye Başkanı Deniz Atabay’a yetki verilmesi” konulu yazısının görüşülmesi sırasında söz alan Ak Partili Meclis üyesi Murat Parmaksız bu öneriye geçilmeden önce taş taş üstüne koyan her çalışmayı destekleyeceğini belirtti ve oylamada oyunun evet olacağını söylemesinin ardından yapılan oylamada  gündem maddesi oy birliği ile kabul edildi.

Gündemin 4. Maddesinde yer alan  İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün   “ Boş Kadro Değişikliği” konulu yazısına açıklama getiren Başkan Atabay, boş olan Tekniker kadrosunun Şehir plancısı olarak değiştirilmesi ve yetmediği düşünülen hizmetlerin daha da hızlanacağı açıklamasının ardından yapılan oylamada oy birliği ile geçti.

30 Ekim günü toplanan İmar komisyonu    “Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nın talebine ilişkin olarak; Didim Esnaf Sanatkarlar Odası Kurucusu Mehmet Ali Karaca’nın isminin uygun görülen bir parka, tesise, cadde veya sokağa verilmesi” konusunu görüşmüş komisyonda Meclis üyesi Hasan Yavuz’un komisyondaki itirazına rağmen meclise getirilen komisyon kararı yine Hasan Yavuz’un ret oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi. 1408. Sokaktaki  halen düzensiz olan Park alanına Mehmet Ali Karaca parkı yapılmasına kara verildi.

Belediye Meclis üyeliğinden istifa eden Özgür Makaçıoğlu’nun  üyesi olduğu   Kıyı Ege Belediyeler Birliği’ne  yeni üye seçimi gündem maddesinde de Makasçıoğlu’nun yerine seçilen Eda Yücel İlhan’ın görevlendirilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Akbük’teki 195 ada 2 parselin ilave uygulama imar planı teklifinin konusu İmar komisyonuna oy birliği ile sevk edildi.

1 Ekim tarihinde değiştirilen İmar yönetmeliğine uyum sağlamak amacı ile 3 madde de yine meclis gündemine gelecek. Bunlardan; “ “Mimari Estetik Komisyonu Kurulması” konu oy birliği ile kabul edilirken son iki madde olan  “Yapı Ruhsatı Uygulamalarına İlişkin Hazırlanmış Olan İlave İmar Plan Notları” konusu   “…yapı ruhsatı uygulamalarımıza esas olmak üzere “kısmen ya da tamamen yapılaşmış yapı adalarında çatı şeklinin belirlenmesi” konuları imar komisyonuna gönderilmesi  oy birliği ile kabul edildi.

 

Sona eren birinci oturumun ardından komisyonlara sevk edilen gündem maddelerinin komisyon raporları görüşülmek üzere 3 Kasım Cuma günü  saat 15’te ikinci oturumunda görüşülmesine karar verilmesinin ardından oturum kapatıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü