23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 03 Kasım 2017 14:49

DİHAD’ın Kuruluşu Tamamlandı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİHAD’ın Kuruluşu Tamamlandı

Didim Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (DİHAD) geçtiğimiz aylarda gerekli müracaatları yaparak dernek kurma girişimlerini tamamlamış ve yönetim kurulunda görev dağılımları yapılmış ve çeşitli toplantılarla kamuoyuna duyurulmuştu.

Daha önce gönüllü gurup olan Didim Hayvanseverler gurubunun tamamına yakının dernek içinde olması ve halen devam eden gönüllü besleme ve ikinci el satışları devam ederken bazı resmi yazışmalar ve görüşmelerde ciddi bir statü getirecek olan dernek Didim Belediyesi Sokak Hayvanları barınağının da gönüllüsü olmaktan çok bundan sonraki bura için yapılabilecek projelerde  paydaşı da olabilecek.

Logosu ve yönetim kurulu üyelerinin  telefonlarının paylaşıldığı bir açıklama yapan Hayvanseverler çalışmaları hakkında şu bilgileri de verdiler: “ Tüm gönlü güzel dostlara merhabalar;  Uzun bir zamandır Didim'de yaşayan hayvan severlerin gönüllü olarak hem sokak hayvanları hemde Didim Hayvan Barınağı için yürüttükleri çalışmalardan haberdarsınız ve bir çoğunuz da çalışmalarda aktif olarak görev aldınız. Faliyette olan bu gurup, daha etkili olmak ve daha çok Can’lara yardımcı olmak için şimdi resmi olarak " Didim, Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği - DİHAD" olarak Dernekleşti ve logosu da fotoğrafta gördüğünüz şekildedir. Hayırlı olsun.
Derneğimizin kurucu üyeleri çalışmalarına 6 ay boyunca ( kuruluşundan sonra 6 ay içerisinde dernek, genel kurula gitme zorunluluğu vardır )” devam edecek daha sonra daha kalıcı daha proje ve kalıcı çalışmalara imza atacak bir yönetim oluşturulabilecektir.”

 

Dernek Başkanı Birsel Özçelik derneği üye çalışmaları konusunda da bilgilendirme yaptığı  açıklamada üye kayıt formlarının bulundukları yerler ve müracaat edilebilecek adresleri de bildirildi. Başkan Özçelik konuyla ilgili olarak ta şu açıklamayı yaptı: “ Derneğimize üye kayıt işlemleri devam etmektedir. Her perşembe saat 15:00/20:00 saatleri arasında Altınkum’daki depomuzda ( Tüylü Dostlar Veteriner Kliniği altında ) ve bu pazar ( 05.11.2017) Altınkumda " yazarlar festivali standında " hem 2. El eşya satışımız olacak hem de "Üye Kayıt İşlemleri " yapılacaktır. Bizlere, Can’lar adına desteklerinizi sunmayı ihmal etmeyin.
" Sen Yoksan, Bir Eksiğiz"

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü