19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 03 Kasım 2017 14:50

Didim Rotary Kulübü Didimlilere Fizik Tedavi Ünitesi Getirtiyor !

Yazan  mavi didim
Oy ver
(1 Oy)

Didim Rotary Kulübü Didimlilere Fizik Tedavi Ünitesi Getirtiyor !

Didim Rotary Kulübü, Didim Devlet hastanesine alınacak fizik tedavi ünitesi için kermes düzenledi.

Rotary Kulübü olarak, ICC Vakıf Komuta Başkanı ve Rotary Uluslararası Genel Başkanı Mithat Sucuoğlu’nun sorumluluğunda gerçekleşen ‘Didim Devlet hastanesine alınacak fizik tedavi ünitesi’ projesi için gerekli çalışmalar başlatıldı. Rotary Kulübü’nün Didim Devlet Hastanesi için düzenlediği 42 bin dolarlık bu projenin; 41 bin dolarlık bölümü; USA, Avusturya, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’ın bağışlarıyla gerçekleşirken, cihazlar için eksik kalan paraya destek olunması niyetiyle Didim’deki Merkez Cami önünde 01.11.2017 Çarşamba günü bir kermes düzenlendi. Kermeste; Didim Rotary Kulübü üyesi olan bayanlar evlerinde kek, börek vs. yiyecekler yapıp, kermese getirip sattılar. Kermesten elde edilen gelirin, Didim Devlet hastanesine alınacak fizik tedavi ünitesi için toplanan bağışın üzerine ekleneceği bildirildi. Merkez Camii önünde gerçekleşen yardım kermesinde Didim Rotary Kulübü 2017-2018 Dönem Başkanı Haydar Unat gazetemize yaptığı konuşmada; Rotary Kulübü olarak niyetlerinin hastaneye alınacak cihazlara destek olunmasıyla beraber, aynı zamanda Didim’de yaşayanlara Didim Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesinin açılacağını da duyurmak olduğunu dile getirdi.

Didim İçin Ülke Ülke Gezdi

42 bin dolarlık bu proje için Mithat Sucuoğlu; Proje sorumluluğu çerçevesinde başta Amerika olmak üzere birçok ülkeye gidip, Rotary Kulübü olarak Didim Devlet Hastanesi’ne yapmak istedikleri yardımı yetkililere anlatıp, Rotary Kulübü olarak bu ülkelerden de maddi destek istedi. Kulübün isteğini geri çevirmeyen bu ülkelerin; USA, Avusturya, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’ın yardım için gerekli çalışmaları tamamlamak üzere olduğu bildirildi. Didim Devlet Hastanesine yapılacak olan ünite bağışının en önemli şartı, bu cihazların Söke’deki Devlet Hastanesine gönderilmeyip, sürekli olarak Didim Devlet Hastanesi’nin bu cihazları kullanması olacak. Projenin sorumluluğunu üstlenen Mithat Sucuoğlu, cihazlar hastaneye kurulduktan sonra her 6 ayda bir Didim Devlet Hastanesini ziyaret edip, cihazların kullanımları, durumları ve talepleri hakkında rapor tutacak.

Mithat Sucuoğlu Gazetemize yaptığı açıklamada; “Didim Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesi önemli bir eksiklik çünkü Didim ilçesi daha çok emekli kesimden oluşuyor ve gün geçtikçe bu kesimin fizik tedaviye olan ihtiyacı da artıyor. Bazı Didimliler kısa yol yürümekte dahi güçlük çekerken; Fizik Tedavisi için Söke’ye, uzun yol gitmek zorunda kalıyor. Amacımız otobüse binmekte bile zorluk çeken Didimlileri daha aktif bir şekilde hareket eder hale getirmek. Yakın zamanda projemiz gerçekleşecek. Proje için bağış yapacak olan ülkeler ile gerekli anlaşmalar imzalandı, yakın zaman içerisinde USA, Avusturya, Almanya, Ukrayna, Bulgaristan ve Yunanistan’ın büyük katkılarıyla Didim Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi Ünitesi sürekli kullanılmak üzere açılacak. Didimliler artık Söke’ye gitmek zorunda kalmadan Didim’de fizik tedavisi görebilecekler.” Dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü