23 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 04 Kasım 2017 19:36

DİSK Emekli-Sen İmza Toplama Kampanyası Başlattı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİSK Emekli-Sen İmza Toplama Kampanyası Başlattı

DİSK Emekli-Sen Didim Şubesi Atatürk Bulvarındaki Türkiye İş Bankası civarında ‘Sağlıkta Katkı Payları Kaldırılsın’ önergesi üzerine basın açıklaması yaptı. Açıklama öncesi duyuru yapılarak, Didimliler de basın açıklamasına davet edildiler. Emekli kesimden bir çok Didimli açıklamayı dinlemek için oradaydılar.

DİSK Emekli-Sen Didim Şubesi 04.11.2017 Cumartesi günü, saat 14:00’de Atatürk Bulvarında ‘Sağlıkta Katkı Payları Kaldırılsın’ önergesi konusu ile ilgili basın açıklaması yaptı. DİSK Emekli-Sen Didim Şubesi Başkanı İsmail Doğan; CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in Mecliste vermiş olduğu ‘Sağlıkta Katkı Payları Kaldırılsın’ önergesi hakkında açıklama yapıp, bu önergenin Meclisten geçmesine destek vermek için Didimlileri imza toplama kampanyasına davet etti. Türkiye genelinde DİSK Emekli-Sen ve Disk Sendikaları tarafından başlatılan imza toplama kampanyası Didim’de de büyük ilgi gördü.

DİSK Emekli-Sen Didim Şubesi Başkanı İsmail Doğan gazetemize yaptığı açıklamada; DİSK Emekli-Sen ve DİSK Sendikaları olarak bu önergeye destek verdiklerini ve 17 Kasım’da gündeme alınacak olan ‘Sağlıkta Katkı Payı Kaldırılsın’ önergesine destek olmak için, T.C Sağlık Bakanlığı’na hitaben Türkiye çapında imza kampanyası başlatıp, önerge gündeme alınmadan önce toplanan imzaları T.C Sağlık Bakanlığı’na teslim edeceklerini dile getirdi.

İsmail Doğan: “Bu önerge tüm sağlık çalışanları ve emeklileri ilgilendiriyor. Emeklilerden katkı payı fazla kesildiği için katkı payının kaldırılmasını istiyoruz. ‘Sağlıkta Katkı Payı Kaldırılsın’ önergesinin yürürlüğe girmesine destek olmak için basın açıklamasıyla beraber imza kampanyası başlattık.” Dedi.

DİSK Emekli-Sen Merkez Delegesi Sürmeli Bal basın açıklamasında yaptığı konuşmada: “Anayasanın birçok maddesinde yurttaşların sosyal güvenlik ve sağlık hakkını teminat altına alan düzenlemeler bulunuyor. Bütün bu düzenlemelerin getirdiği yükümlülükler gereğince Devletin, yurttaşlarının sağlıklı yaşamaları ve bozulan sağlıklarına yeniden kavuşmaları için, gerekli tedavi hizmetlerini karşılıksız vermesi gerekir. Özel hastanelerde, devlet hastanelerinde, üniversite hastanelerinde ve aile hekimliklerinde yapılan tedavinin faturası eczanelerde tahsil ediliyor, emeklilerin ise aylıklarından kesiliyor. Sendika olarak bugün sağlıkta alınmakta olan katkı/katılım paraları ile ilave ücretlerin alınmaması ve sağlık hakkının sosyal Devlet tarafından herkese parasız ve eşit verilmesi talebiyle Türkiye çapında Sağlık Bakanlığına hitaben imza kampanyası başlatıyoruz. Kampanyamız 15 Kasım tarihine kadar sürecek. Başta Emekliler olmak üzere tüm yurttaşları, şube ve temsilciliklerimiz tarafından kent merkezlerinde yürütülecek olan kampanyamıza, imzalarıyla destek vermeye çağırıyoruz. Emeklilerin durumu dünden daha zor. Yarın daha da zor olacak. Yarınımız için daha fazla bir araya gelip, daha fazla mücadele etmeliyiz.” Dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü