19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 04 Kasım 2017 19:36

BÜYÜKŞEHİR HALK DANSLARI SEZONU AÇTI

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

BÜYÜKŞEHİR HALK DANSLARI SEZONU AÇTI

Didim Belediyesinden Haber Yok

Aydın Büyükşehir Belediyesi geçen yıl Mart ayında başlattığı “halk dansları  kursu” 2017 yılı sezonunu açtı.

Aydın Büyükşehir Belediyesi Halk Dansları Topluluğu, Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin adını ulusal ve uluslararası platformlarda temsil etmeyi hedefliyor.

Didim Belediyesinin yaz aylarında başlattığı sportif faaliyetlerin yoğun olduğu Yaz okulları sona ermesinin ardından, kültürel faaliyetlerinde henüz bir çalışma haberi yok.

Didim Belediyesi yaz aylarından Basketbol, Futbol, Voleybol, Yüzme, Tenis, branşlarında spor eğitimi vermiş ancak sonuçları kaç kişinin yararlandığı konusunda bir açıklama yapılmamıştı.

Diğer taraftan kültürel faaliyetlerden olan Piyano, Bağlama, Klasik Gitar eğitimleri ile Bale, Halk Oyunları ve satranç eğitimleri  verilmişti.

Tatilin bitmesinin ardından kapanan yaz okulları öğrencileri  Kültürel çalışmaların devam edeceğini beklemelerine rağmen Belediyeden konuyla ilgili her hangi bir çalışma haberi yok.

Büyükşehir adımlarını attı ve kayıtların ardından  Halkoyunları branşındaki kurslara 130 Kursiyer Katıldı.

AYBA spor salonunda yoğun bir katılımla sezona başlayan kursiyerlere, Zeybek ve Horon danslarının yanı sıra Kafkas yöresinin oyunlarında eğitimi veriliyor. 130 kursiyerin bulunduğu kurs kayıtları yeni dönemde de devam ediyor. Vatandaşlar, tüm Türkiye’ye örnek olan sosyal belediyecilik anlayışının yanına kültürel faaliyetleri de ekleyerek çalışmalarına hız veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na teşekkür etti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü