21 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cumartesi, 04 Kasım 2017 19:37

Aydın Çıldır Havalimanı İçin İmza kampanyası devam ediyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Aydın Çıldır Havalimanı İçin İmza kampanyası devam ediyor

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Çıldır Hava Limanının Yolcu taşımacılığına açılmasının Aydın’ın  kalkınması ve gelişmesine, turizm ve kültürüne katkısı olacağını düşüncesiyle 21 Ekim günü  bir imza kampanyası başlatmıştı.

Dernek  kampanya siyasi destek bulabilmek için Başta aydın milletvekilleri olmak üzere Aydın nüfusuna kayıtlı milletvekillerine de ulaşarak kampanyalarına destek istediler.

Derneğin konuyla ilgili açıklamasında ; “ Aydın Çıldır Havalimanının yolcu taşımacılığına açılması için Ankara'da faaliyet gösteren Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği olarak 21 Ekim 2017 tarihinde başlattığımız imza kampanyası devam ediyor. Dernek Başkanı Halil Apaydın başkanlığında Genel Sekreter Menderes Payze, Yönetim Kurulu üyeleri Nail Cesur ve Şükrü Mutaf oluşan bir heyet, Aydın Çıldır Havalimanı için açılan imza kampanyasını anlatmak amacıyla TBMM'inde Milletvekillerimizi ziyaret ettik” açıklaması yaptı.

Dernek yöneticiler ziyaretleri Milletvekillerine “ amaçlarının Aydın'ın gelişmesine büyük katkı sağlayacağını düşündükleri Havalimanının yolcu taşımacılığına açılması için yapılan çalışmalara destek olmak  istediklerini ve  Aydınlılar olarak birlikte hareket etmek olduğu, böylece Aydın’ın  hak ettiği havalimanının bir an önce faaliyete geçmesini istedikleri ifade ettiler.  Dernek yöneticilerinin TBMM'inde görüştük milletvekilleri  Mehmet Erdem, Sayın Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar ve Deniz Depboylu imza kampanyasına imza atarak destek verdiler.

Dernek; Ankara dışında olan ve Mecliste görüşemedikleri Milletvekilleri için yeniden ziyaret gerçekleştirileceklerini . Ayrıca geçmiş dönemlerde milletvekilliği ve bakanlık görevinde bulunmuş bakan ve milletvekillerini ziyaret edilerek imza kampanyasına destek isteyeceklerini de belirttiler.

Diğer illerde kurulmuş olan Aydın  dernekleri ve vakıf yöneticileri ile iletişime geçerek imza kampanyasına destek olması sağlanacak. İmza kampanyası yönetim kurulunun aldığı karar gereği 31.12.2017 tarihine kadar devam edece.

Kampanyada toplanan imzalar dilekçe başta  Cumhurbaşkanlığına, Başbakanlığa, Ulaştırma Bakanlığına ve  Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne, havayolu şirketlerinin Genel Müdürlüklerine ulaştırılacak.

Aydınlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği Çıldır hava limanının yolcu taşımacılığına açılmasının Aydın'a büyük bir hizmet olacağını düşündüklerini için imza kampanyasına tüm Aydınlıları  destek vermeye davet etti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü