20 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Pazartesi, 06 Kasım 2017 16:02

TÜM EMEKLİ SEN SAĞLIK İÇİN VE SAĞLIKTA KATKI PAYINA İTİRAZ ETMEK İÇİN YÜRÜDÜLER

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

TÜM EMEKLİ SEN SAĞLIK İÇİN VE SAĞLIKTA KATKI PAYINA İTİRAZ ETMEK İÇİN YÜRÜDÜLER

Tüm Emekli Sen Didim Şubesi üyeleri geçtiğimiz günlerde  CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in ‘Sağlıkta Katkı Payları Kaldırılsın’ konulu MeClise önerge vermesini desteklemek amacıyla ve başlattıkları Sağlıklı yaşam seminer ve etkinlikleri kapsamında Didim Cumhuriyet Meydanından Altınkum’a kadar yürüdüler.

Cumhuriyet Meydanında bir konuşma yapan Tüm Emekliler Sendikası Didim Şube Başkanı Asaf Pınarbaşı hiçbir toplumsal asayiş olaylarına etkisi olmayan bir yürüyüş için izin almak zorunda kaldıklarını anlatarak, “bu uygulamadan görüldüğü üzere toplu yapılan eğlencelerde bile Terör bahanesiyle sosyal hayata müdahale edilmek isteniyor.

Sağlıklı kalmak için doktorların önerilerini dinlemek ve bunları uygulamanın yanı sıra muhalif eylemliliklerde istenmeyen bir şey söylenmesin diye engellenmeye çalışılıyor, asıl sağlığımız bozacak olan bu saldırılara karşı dikkatli olmalıyız “ dedi.

Başkan Pınarbaşı sağlık hizmetlerinin eşit ve parasız olma mücadelesi sürdürülmesi gerekiyor, hastanelerde katkı payı adı altında yapılan soygunun durması lazım, yıllarca maaşlarımızdan kesilen katkı payları yetmeli ve ilerlemiş yaşlardakiler başta olmak üzere tüm kesimlerden katkı payı kaldırılmalı, insanların sağlık hizmetlerine ulaşabilmesi kolaylaştırılmalı” dedi ve Nigde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in meclise verdiği önergenin içeriğindeki sağlıklı yaşan için başta katkı paylarının kaldırılmasını ve daha kolay sağlık hizmetine ulaşım yollarının açılmasını istedi.

Konuşmaların ardından Didimli emekliler ve aileleri ellerinde balonlarla sessizce yürüyüşe başladılar ve Altınkum’da Pegasus Bar’da simit ve çaylarıyla kahvaltı yaptılar.

Burada da ülkenin gidişi ve eğitim sistemimin laiklikten uzaklaşmaya başlaması ve yeni sınav yöntemlerinin aydınlık Türkiye düşüncesindeki insanları memnun etmediği değerlendirmesi yapıldı.

 

Burada Pazar gününü değerlendiren Tüm Emekli Sen üyeleri ve Didimliler başka zamanlarda yine sağlıklı yaşamla ve günlük gelişmeler ışığında başka aktivitelerinden düzenlenmesini istediler.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü