22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 07 Kasım 2017 13:49

ASKİ HER YERDE

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ASKİ HER YERDE

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanlığı bir basın notu yayınlayarak ASKİ’nin su sorununu çekmek için yaptığı çalışmaları açıkladı.

Yapılan açıklmada Didim, Köşk ve Kuşadası’nda yapılan içme suyu  sondajları ile içme suyu va kanalizasyon hattı döşedikleri bilgisi paylaşıldı.

Aydın Büyükşehir Belediyesinden yayınlanan bilgi notunda Özlem Çerçioğlu’nun “Halk ister, Büyükşehir yapar” ilkesinden yola çıkan belediyenin tüm birimleri Topuklu Efe’nin talimatları doğrultusunda şehrin dört bir yanında çalışmalarına devam ediyor. Bu ekiplerin başında gelen ASKİ, Aydın’ın merkezinden ilçelerine kadar alt yapı çalışmalarına hız verdi. Ekipler, Aydın merkez, Köşk, Didim ve Kuşadası İlçeleri’nde kanalizasyon, içme suyu hattı, şebeke yenileme ve sondaj çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Aydın’ı adeta şantiyeye çevirdi. Soğuk hava, yağmur, çamur demeden tüm ekipler şehrin hizmete ihtiyaç duyulan her yerinde çalışıyor. Bu ekiplerden biri olan Aydın Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Aydın’ın birçok noktasında çalışmalarına aralıksız devam ediyor” denildi.

Yapılan çalışmalarla ilgili olarak yol ve alt yapı çalışmalarından bahsedildi ve Kuş adasında da eski hatların yenilendiğinden bahsedildi.

ABB’den yayınlanan bilgi notunda Didimle ilgili olarak: “Aydın’ın turizm cennetlerinden biri olan Didim’de de alt yapı çalışmalarına hız verildi. Didim merkez Fener Caddesi’nde bin metrelik kanalizasyon çalışması, Fevzipaşa Mahallesi’nde 2 bin metre uzunluğunda 225’’lik içme suyu hattı çalışması bulunuyor. Bu arada yeni isale hattı yanında sondaj çalışmaları da yürütülüyor.  Bu yıl için 3. ve 4. Sondajlar çakılırken, yazın herhangi bir su sıkıntısı yaşanmaması için önümüzdeki günlerde 5. Sondajda çakılacak. Yapılan bu hizmetleri memnuniyetle karşılayan Didimli vatandaşlar Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu'na teşekkür ettiler.” Denildi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü