22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Salı, 07 Kasım 2017 13:50

Akyeniköy Düğün Salonu Nihayet Yenileniyor

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Akyeniköy Düğün Salonu Nihayet Yenileniyor

Didim’in mahallesi olan Akyeniköy’de daha önce düğün salonu olarak kullanılan binanın bakımsızlıktan ve mezbelelikten kurtarılması için çoğalan şikayetler üzerine Didim Belediyesi bu salonun yeniden düzenlenerek hizmete girmesi için çalışmalar başlattı.

Didim Belediyesi Fenişleri Müdürlüğünde 3 Kasım 2017 günü gerçekleşen ihale ile  binanın tadilatı yapılacak ve kullanışlı hale getirilecek.

457.75 metre karelik  alanda yapılacak tadilatla düzenlenecek olan Düğün salonun Akyeniköylülerin olduğu kadar çevredeki köylerinde ihtiyacına cevap verebileceği gibi yapılacak bir çok sosyal etkinlikte de kullanıla bilecek.

Didim Belediyesi tarafında bahçesinde Zeytin Alım alanları oluşturulan bu bölge yakınındaki Pazar yeri ve düzenlenmiş zeytin alanı ile farklı amaçlar içinde kullanılabilecek hale gelecek.

Akyeniköylüler  üretici pazarı olarak kullanabilecekleri bu alanda her gün ve kalıcı Pazar sisteminin oluşturulması ile yetiştirdikleri ürünlerin burada tüketiciye ulaşabileceğini ancak bunun için belediyenin tanıtım ve özendirme çalışması yapmasını da bekliyorlar.

Tüm camları ve kapıları kırık olan binanın içindeki maslar yok bulunan sandalyelerin de neredeyse tamamı kırık olan,  Akyeniköyde 798 parselde bulunan tadilatı yapılacak düğün salonunun ihalesinin kesinleşmesinin ardından 10 gün içinde yer teslimi yapılacak ve 60 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.

 

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü