19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 08 Kasım 2017 15:46

Didim Rotary Kulübü Doğayı Korumak İçin İzin Bekliyor !

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Didim Rotary Kulübü Doğayı Korumak İçin İzin Bekliyor !

Şimdiye dek birçok yardım projesine imza atan Didim Rotary Kulübü yeni projelerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Üzerine çalışıyor oldukları son projeleri, Didim Devlet Hastanesine yapacakları bağışın Fizik Tedavi Ünitesi cihazları olacağını daha önceki Didim Rotary Kulübü ile ilgili olan yazımızda belirtmiştik.

Didim Rotary Kulübü 2017-2018 Dönem Başkanı Haydar Unat gazetemize yaptığı açıklamada; Didim Rotary Kulübü olarak yeni projelerin planlar dahilinde olduğunu ve izin alabildikleri takdirde, Didim’de doğayı korumakla ilgili güzel projelerle karşımıza çıkacaklarını belirtti.

Haydar Unat, Didim Rotary Kulübü’nün doğayı korumakla ilgili gerçekleştirmek istedikleri projeler üzerine yaptığı konuşmada; “Ormanlık alanları ağaçlandırarak güçlendirmek üzerine bir projemiz var. Devletten veya Belediye’den alan tahsil edebilirsek, verildiği alan büyüklüğüne göre, alana 10 bin-20 bin arası ağaç dikerek Didim’de böyle bir hatıra ormanı yapacağız.” Dedi.

Orman projesinin yanı sıra küçük Didimlileri de doğamızı temizleme ve koruma anlamında bilinçlendirmek üzere proje kapsamında Altınkum’da etkinlik yapıp, Didim’deki bütün ilkokullardan katılacak olan öğrenciler arasında yarışma düzenleyecek.

 

Haydar Unat; “Okullararası ‘Konuşan Balık’ projesi var. İzinlerini henüz alamadık. İzin alabilirsek, önümüzdeki sene Nisan ayında bu projeyi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Proje kapsamında 500 öğrenciyle beraber Altınkum plajına gideceğiz. 25 profesyonel dalgıç etkinlik dahilinde denizin içine dalıp, deniz temizliği yapacaklar. Dalgıçların temizlik yaptığı esnada sualtı kamerasıyla canlı yayın yapılıp, öğrencilere izletilecek. Öğrenciler denizin içini görecekler. Böylece hem çevre temizliği, hem de deniz temizliği öğretilecek. Yine aynı proje kapsamında çevre ve deniz temizliğinin önemiyle ilgili öğrencilere bilgilendirme broşürleri dağıtacağız. Projeyi takip eden günlerde de çevre ve deniz temizliğinin önemi üzerine ve deniz temalı olacak şekilde okullar arası resim yarışması, kısa öykü ve slogan yarışması yapacağız. Yarışma Didim ilçesindeki ilkokullar arasında gerçekleşecek. Bütün okullardan 20’şer öğrenci alacaklar. Belki 500 kişi olacak belki de 1000 kişilik. Kaç kişi olacağını net bilmiyoruz fakat yararlı bir proje olacak” şeklinde konuştu.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü