18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 08 Kasım 2017 15:48

ESNAF ODASINA “ŞERİF” ADAY

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ESNAF ODASINA “ŞERİF” ADAY

Didim Esnaf ve Sanatkarlar Odasının Ocak ayında yapılacak seçimleri öncesi adaylık çalışmaları yürüttüğü bilinen Şerif Erul (8,10,2017)  düzenlediği basın toplantısıyla adaylığını açıkladı.

Şerif Erul, yönetimde birlikte çalışmayı düşündüğü arkadaşlarından Nihat Özçevik ve Aslan Balakay’la birlikte yaptığı toplantıda halen yönetim kurulu üyesi olarak görev yapığı odanın  yapılacak seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu söyledi.

Uzun süredir görev yapan Yaşar Pektaşoğlu’na ve kurucu Başkan Mehmet Ali Karaca’ya teşekkür eden Şerif Erul, “Zaman yenilik Zamanı” diyerek daha aktif ve daha donanımlı esnafın sorunlarına çözüm odaklı bir anlayışla çalışacağı ve halen yürütülmekte olan GEKA, Kalkınma Ajansı ve AB Projelerinde daha etkin rol alınması gerektiğini savunarak seçilmesi halinde buralarda  daha güçlü olarak katılacağını belirtti.

Lafla değil, yapılacak icraatlarla esnafın sorunlarına destek olmayı amaçladıklarını ve bu programla esnafın karşısına çıkacağını da belirten Erul,  halen devam eden mağdur esnafa yapılan yardımlar ile oda tarafından burs verilen öğrencilere yapılacak yardımlarında günün şartlarına göre iyileştirme yoluna gidecekleri sözünü verdi ve bu çalışmaları Aydında bağlı bulunulan Esnaf Odası Birliği ile birlikte yapacaklarını da söyledi.

Didim’deki Üniversitenin büyütülmesi  öğrenci sayısının artırılması, yurt yapılması ve Fen lisesi yapılması konularından da atılacak adımlara da tam destek vereceklerini bu konunun ilgili makamlara ulaştıracaklarını belirtti.

Didim Esnaf odasında çok sayıda kadın üye bulunmasına rağmen daha önceki yönetimlerde ve halen görevini sürdüren yönetimde hiç kadın bulundurulmadığına dikkat çekerek halen birlikte seçim çalışmaları yürüttüğü bazı kadın esnaflarında yönetimde mutlaka yer alacağını belirterek bu kadın  esnafın adlarının daha sonra açıklanacağını haberini verdi. .

Seçim sürecinin Ocak ayı olmasına rağmen tarihin henüz netleşmediğini de belirten Şerif Erul: “esnaf arkadaşlarımızla paylaşacağımız  daha bir çok projemiz var, bunlarında seçim çalışmaları boyunca anlatacağız. Ancak; sırası geldikçe bunları basın mensuplar ile de paylaşacağız” dedi.

Seçilirlerse Esnafa halen  yapıldığı gibi sadece duyurular yaparak değil güncel ve sosyal medyayı daha aktif kullanarak anlık  bilgilendirmeler yapacaklarını da söyleyen Başkan Adayı Erul, Aylık ya da üçer aylık periyotlarla  esnaflarla bir araya gelerek mesleki sorunları ve nasıl adımlar atılması konularının görüşüleceği fikir alış veriş toplantıları yapacaklarını ve buradan çıkacak sorunları da ilgili merciler düzeyinde  çözüm arayacaklarını söyledi.

 

Seçim sürecince bazı olumsuz dedikoduların dolaşmasından rahatsız olduğunu da belirten Erul kendisinden  duymadıkça söylenen olumsuz şeylere kimsenin itibar etmemesini de istedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü