19 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 08 Kasım 2017 17:20

DİSK-Emekli Sen İmza Toplama Kampanyası Beklenilenin Üzerinde İlgi Gördü

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİSK-Emekli Sen İmza Toplama Kampanyası Beklenilenin Üzerinde İlgi Gördü

Türkiye genelinde gerçekleştirilen ve DİSK-Emekli Sen Didim Şubesi tarafından da, basın açıklamasıyla beraber TBMM’de önerilen ‘Sağlıkta Katkı Payı Kaldırılsın’ önergesine destek olmak için, Sağlık Bakanlığına teslim edilmek üzere imza kampanyası başlatıldı.

Didim’de DİSK-Emekli Sen Didim Şubesi’nin başlattığı imza kampanyası ilk olarak geçtiğimiz Cuma günü Türkiye İş Bankası önünde açılan bir standla başlayıp, Cumartesi ve Çarşamba günleri de Pazar yeri girişlerinde masa açılarak devam etti. Çoğunlukla emeklilerin ilgi gösterdiği imza kampanyasında Aydın ilinde ilçenin büyüklüğüne göre beklenilenin üzerinde imza toplayan Didim ilçesi, 500’ün üzerinde toplanılan imza ile Aydın genelinde birinci oldu. Aydın ili genel olarak toplanan imzalar değerlendirildiğinde; Didim 500 üzeri, Söke ‘de 600, Aydın merkezinde ise 800 imza toplandı.

Disk-Emekli Sen Didim Şubesi Başkanı İsmail Doğan gazetemize yaptığı konuşmada; “İmza kampanyamız Didim’de beklenilenden fazla ilgi gördü ve hedefimiz 500 imza iken; Didimlilerin destek olmak için attığı imzalar 3 günde 500’ün üzerine çıktı. İmza atanların %90’ı emekli ve hepsinin ortak sorunu şu: Biz şuanda normal aldığımız ilaçları raporla şimdi alamıyoruz, para ödeyerek alıyoruz. İlaçların ücretlerini emekli maaşlarımız üzerinden %10’a dahil ettiler. Sağlık sorunlarımız olduğu için sürekli olarak ilaç kullanıyoruz. Emekli maaşlarımızın %15-%20’si ilaçlara gidiyor. Bu da bizim yaşantımızı zorlaştırıyor. Hayat şartlarımızı ve beslenmemizi zorlaştırıyor. Sağlığımız daha da kötüye gidiyor. Emeklilerin bu yönde şikayetleri var. Bu sebeple katkı payının kaldırılması için canı gönülden destekliyorlar.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü