17 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Çarşamba, 08 Kasım 2017 17:21

Help in Hands’ten yine Araba Bağışı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Help in Hands’ten yine Araba Bağışı

Didim’de yaşayan İngilizlerden oluşan gönüllü topluluk Help İn Hands bu zamana kadar birçok sosyal faaliyetin yanı sıra  50 yakın tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.

Didim’deki İngilizlerin sürekli gittikleri işyerlerinden olan Casper Cafe’de işyeri sahibinin de desteğiyle burada düzenlenen eğlencelerde ve yapılan çeşitli faaliyetlerdeki bağışlardan elde edilen gelirlerle iki engelliye tekerlekli sandalye alındı.

Dün Casper Cafede bir araya gelen İngiliz Help in Hands gurubu sözcüsü Lynn Cole’inde bulunduğu bir toplantıda teslim edilen sandalyelerden ilki Yalı Köyde ikamet eden 5 yaşındaki Muhammet Sinan’a verildi. Muhammet Sinan %80 engelli bir Sipina Bifida hastası, Alile yapılan yardımdan dolayı çok teşekkür ederken bundan sonra Muhammed Sinan’ın daha çok dışarı çıkabileceğini bundan mutlu olacaklarını belirtti.

Sandalyelerden ikincisi bundan 9 yıl önce başlayan ve Huntington koresi hastalığından dolayı ağır özürlü olan Esma Doğan’a verildi.

Efeler Mahallesinde oturan Esma Doğan’ın eşi Alişan Doğan’da Help in Hands gurubuna teşekkür etti ve yatağa bağımlı hale gelen eşiyle bir çok yere gitmekte zorlandıklarını, sandalye sayesinde daha rahat hareket edebilecekleri söyledi.

 

Didim Yöresi Engelliler Derneği olarak bu yardımlara aracılık ettiklerini söyleyen Bedri Altıntaş, İngiliz Help in Hands gurubunun  bir çok sosyal sorumluluk projesinde yer aldıklarını bazı okullara  araç gereç yardımı  yaptıklarını ve ihtiyaç sahibi ailelere ayni ve nakdi yardımlar yaptığını kendilerine müracaat eden engellilerin sorununun çözümünde de gerekli durumlarda yardımlarını gördüklerini söyleyerek guruba t6eşekkür etti.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü