24 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Perşembe, 09 Kasım 2017 15:15

“ 79. Yıldır Özlemle Anıyoruz!...”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“ 79. Yıldır Özlemle Anıyoruz!...”

“ Atatürk’ü anlamanın en güzel yolu yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini gelecek kuşaklara anlatmaktır”

Eğitim Ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim İş) Didim Temsilciliği,  10 Kasım Atatürk’ü Anma Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yayınlayarak “Devrimci Ruhu Yaşıyor, Devrimleri Aydınlatıyor!” dedi.

Eğitim İş’in yayınladığı basın bildirisinde “Kurtuluş Savaşı’nın mimarı, bağımsızlık savaşında dünyada bir ilk olmuş, devrimleriyle ulusa kimlik kazandırmış Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü aramızdan ayrılışının 79. yılında sevgi, saygı ve büyük bir özlemle anıyoruz.” Denildi.

Bildiride ayrıca; “Devrimci ruhu bugün de o günkü gibi diri, ilerici ve aydınlık olan Mustafa Kemal’in açtığı yol, çağdaş uygarlık yoludur. Mustafa Kemal Atatürk dün olduğu gibi bugün de, yarın da aydınlığa, çağdaşlığa, özgürlüğe götürecek bir idealin adıdır.

Çağdaş, bilimsel, laik ve ulusal eğitimin savunucusu Eğitim-İş, Cumhuriyet’in değerlerini, Atatürk ilke ve devrimlerini, çocuklara öğretmeye devam edecektir.

Günümüzde yaşanan gelişmeler, Atatürk’ün  en büyük eseri ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine  sahip çıkmamız gerektiğini, demokrasinin ve hukuk devletinin önemini bir kez daha ortaya koymuştur” denildi.

Eğitim-İş gündemle ilgili olarak yaptığı açıklamanın sonuç bölümünde önemle altını çizdiği bölümde: “Bugün ulus olarak yapmamız gereken, Büyük Önder’in yaşamını, düşüncelerini, ilke ve devrimlerini tüm yönleriyle gelecek kuşaklara öğretmektir. Atatürk’ü anmanın ve anlamanın en güzel yolu budur.

Eğitim-İş; laik, demokratik, bilimsel eğitime, Cumhuriyetimize, bölünmez bütünlüğümüze, Atatürk devrimlerine, sosyal hukuk devletine sahip çıkacak, yılmadan mücadeleye devam edecektir.

Devrimci ruhu yaşayan, devrimleri aydınlatan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz” Denildi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü