Perşembe, 09 Kasım 2017 15:15

DİMDER Ata’yı Sevdiği Şarkılarla Anacak

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

DİMDER  Ata’yı Sevdiği Şarkılarla Anacak

Didim Müzik Derneği 11 Kasım akşamı Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde Şef Seher Giray yönetiminde bir konser verecek. Konserde Atatürk'ün sevdiği şarkılar koro eşliğinde ve solo olarak seslendirilecek.

Sunuculuğunu Didem Kahya’nın yaptığı , Saat 20’de başlayacak olan konserde koro şefi Seher Giray’ın hazırladığı repertuvar 2 bölüm halinde seslendirilecek ilk bölümde 14 Eser’in 4 tanesi koro tarafından geriye kalanlar solistler tarafından seslendirilecek.

42 Koro elemanının sahne alacağı konserin ikinci bölümünde 13 eser solistler tarafından seslendirilirken   Klarnette İsmail Bergamalı, Kanun'da Ali İlikan, Ud’lar da Zafer Oytun, Hüseyin Sekü, Fahri Taşpınar,  Tuncay Sültaş, Ergül Ersoy,  Kemanlarda Timur Yarmacı, Emel Berik,  Selma Akova, Viyolada Hüseyin Bigen, Viyolonsel'de Görkem Gençsoy, Ritim Sazlarda Doğan Ersoy, Ayhan Belensu ve Konuk sanatçı  eserlere eşlik edecek.

 

11 Kasım günü ve Atatürk’ün anısına  olması dolayısıyla Dimder’in her zaman yaptığı konserlerden daha fazla izdihama neden olması bekleniyor.

Son değişiklik Cuma, 10 Kasım 2017 10:49
mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git