Perşembe, 09 Kasım 2017 15:16

ASKİ DİDİM’de SIKI ÇALIŞMIŞ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ASKİ DİDİM’de SIKI ÇALIŞMIŞ

Didim’de 47 bin 875 metre içme suyu,16 bin 766 metre kanalizasyon, 4 bin 426 metre yağmur suyu hattı yenileme çalışmaları yapılmış

Aydın Büyükşehir Belediyesi Didim’de yaptığı su ve kanalizasyon çalışmaları ile ilgili bilgilendirme yaptı.

Yapılan açıklamada Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatı doğrultusunda Aydın Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Aydın’ın Didim İlçesi’ndeki birçok noktada çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

ASKİ ekipleri Didim İlçesi’nde kanalizasyon, içme suyu isale hattı, artezyen kuyusu çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor” denildi.

Fevzipaşa mahallesinde, Efeler Mahallesi ve Hisar Mahallesindeki çalışmalar ile Akbük’te 11 adet  Didim merkezde 14 adet sondaj kuyusu vurularak su sorununa da çözüm üretildiği belirtildi.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun “Halk ister, Büyükşehir yapar” ilkesinden yola çıkan belediyenin tüm birimleri Topuklu Efe’nin talimatları doğrultusunda şehrin dört bir yanında çalışmalarına devam ediyor. Bu ekiplerin başında gelen ASKİ, Aydın’ın merkezinden ilçelerine kadar alt yapı çalışmalarına hız verdi. ASKİ ekipleri Didim İlçesi’nde kanalizasyon, içme suyu isale hattı, artezyen kuyusu çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyor.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun talimatı doğrultusunda Aydın Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü ekipleri Aydın’ın Didim İlçesi’ndeki birçok noktada çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

5,5 KİLOMETRELİK İSALE HATTI DEĞİŞTİRİLDİ

ASKİ ekiplerinden alınan bilgiye göre Fevzipaşa Mahallesi’nde geçen sene başlanan isale hattındaki sürekli patlak veren ve mahalleye kaliteli su verilemeyen isale hattının değiştirilmesine devam edildiğini bildirdi. ASKİ ekipleri, geçen sene 3 kilometrelik bir alanı değiştirdiklerini, bu yıl ise 2 bin 500 metreye yakın bir alanda değişim yaptıklarını ifade etti. Böylece toplamda 10 bin 700 metrelik isale hattının en çok patlak veren 5,5 kilometrelik bir bölümü değiştirilmiş oluyor.

SADECE KANALİZASYON DEĞİL İÇME SUYU HATTI DA DEĞİŞTİRİLDİ

Didim merkezde de kanalizasyon ile ilgili çalışmalar devam ederken, atık su terfi merkezinin dalgıç pompa bakımları, çek valfler, pompa çıkış boruları hepsi yenilendi. Didim merkezde 14 tane artezyen Akbük Mahallesi’nde de 11 tane artezyen kuyusu vuruldu. Bu iki mahallede ki su sorunları giderildi. Bunun dışında diğer parsel bağlantıları da  devam ediyor. Şu ana kadar ASKİ olarak 17 bin metreye yakın bir kanalizasyon sistemi çalışması,30 bin metreye yakında içme suyu isale hattı değiştirildi. Yeni imara açılan yerlere parsel bağlantıları yapılırken, isale hatları da çekildi. Şu an da Akbük’te kanalizasyonla ilgili çalışma yürütülürken, bu çalışma Başkan Özlem Çerçioğlu’nun Didim’deki en büyük yatırımlarından biri. Oda bu aylar içerisinde başlayacak. Didim’de 47 bin 875 metre içme suyu,16 bin 766 metre kanalizasyon, 4 bin 426 metre yağmur suyu hattı yenileme çalışmaları yapıldı. Didim’de toplam 25 adet artezyen kuyusu vuruldu ve içme suyu şebekesine bağlandı.

Didim’de yapılan çalışmalarla ilgili olarak ta mahalle muhtarları ile görüşen ASKİ ekipleri bu mahallelerde yapılan çalışmalar için Belediye Başkanı Özlem Çerçioğluna teşekkür ettiler.

“BAŞKANIMIZA ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Hisar Mahalle Muhtarı Bahri Aşık, mahalle olarak yaşadıkları en büyük sorunu kanalizasyon olduğunu bu sorunun da Başkan Çerçioğlu sayesinde çözüldüğünü ifade etti. Aşık, “En büyük sorunumuz kanalizasyon sorunuydu. Değerli belediye başkanımız Özlem Çerçioğlu’na bir iki tane dilekçe gönderdim. Sağolsun ekip gönderdi kestiler, biçtiler, yerin kontrolünü yaptılar. Şu anda da başladığını duydum. Kendisine çok teşekkür ederim. En büyük sorun burada Kamacı petrol karşısı, Akarkuyu mıntıkası dediğimiz yer birde çoban kuyu caddesine şuanda başlanmış. Kendisine çok teşekkür ederim. Tabii büyükşehir olunca onunda sorunları arttı pat diye bu büyük şeyler yapılmıyor. Sonra birkaç tane daha dilekçe verdim. Kocakuyu caddesi, Fener caddesi, Baykal caddesi, Akansu caddesi, Sarızeybek Caddesi, Sağtur mıntıkası için. Bazıları yapıldı. Bütün yerleşimdeki vatandaşlar Başkanımıza teşekkür ediyor, halkımız çalışmalardan çok memnun” dedi.

“EN BÜYÜK DİLEĞİMİZ KANALİZASYONDU”

 

Efeler Mahallesi Muhtarı Mehmet Emin Öztürk de yapılan çalışmalardan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, “Bu benim muhtarlıktaki ilk dönemim. ASKİ olarak mahallemize yapılan çalışmalardan son derece memnunuz, çünkü bu alt yapı elektrikten de daha önemli. Özellikle kış aylarında kanalizasyon olayı olmadığı için kottan düşük evlere bastığında insanların yürüyecek yerleri yoktu. Alt yapı olduğu zaman yağmur sularının kontrol edilmesi ayrıca kanalizasyon sularının da arıtılıp ta bir şekilde kontrol altına alınması buradaki insanların en büyük dileğiydi. Bu sokakta yaşayan insanlar bunu sağladığı için Büyükşehir Belediye Başkanımız Özlem Çerçioğlu’na ve ASKİ ekiplerine çok teşekkür ediyor” dedi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git