Perşembe, 09 Kasım 2017 15:17

“10 KASIM YAS GÜNÜ DEĞİL, MÜCADELE GÜNÜDÜR!...”

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

“10 KASIM YAS GÜNÜ DEĞİL, MÜCADELE GÜNÜDÜR!...”

Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı Bülent  Boyer, Mustafa Kemal  Atatürk’ün ölümünün 79. Yılında yaptığı açıklamada 10 Kasım’ın  Yas Günü Değil, Mücadele Günü olarak anılmasını istedi.

Başkan Boyer: “Ulusumuzun kurtarıcısı ulu önderimizi 79 yıl önce bugün ebediyete uğurlamıştık. Öncelikle 10 Kasım’ın yas günü değil, mücadele günü olduğunu belirtmek gerekir. Büyük devrimci Atatürk'ün anılmaya ihtiyacı yoktur, ama bizim Atatürk Devrimlerine her zaman ihtiyacımız olacaktır.

Atatürk'ün toplumda unutturulmaya çalışılmasına asla izin vermeyeceğiz. Dün andımızın okunması yasaklandı, TC ibaresi silindi. Bugün devlet kurumlarından ve Milli Eğitim’den Atatürk silinmeye çalışılmaktadır. Boşuna uğraşıyorlar. Biz yurtseverlerin gönlünden vatan, bayrak ve Atatürk sevgisini silemeyecekler.


ABD emperyalizmi, gerici terör örgütü FETO ve bölücü terör örgütü PKK ile ortaklık kuranlar yıkılır! Mustafa Kemal’in Askerleri yenilmez ama Cumhuriyeti yıkmaya ve vatanı bölmeye çalışanlar yok olmaya mahkumdur.” Dedi.

Vatan Partisi Didim İlçe Başkanı Bülent  Boyer diğer partilere de çağrıda bulunarak ABD Emperyalizminin yanında olmayın dedi.

“Bütün partilere buradan tekrar çağrıda bulunuyoruz. ABD emperyalizminin yanında olmaktan vazgeçin, Mustafa Kemal’in askeri olun! Gelmezseniz, Aslanlı Yol’daki yürüyüş siz olmadan devam eder. Bu kaçınılmazdır! Gelmeyen, ABD emperyalizminin uşağı olan FETO ve PKK’nın kaderini paylaşır.

Ayrıca, yüzyıllardır aynı topraklarda yaşamış ve yaşamaya devam eden, Türk, Kürt – Alevi, Sünni vatandaşlarımız arasında kardeş kavgası çıkmasına ve Türkiye’nin bölünmesine asla izin vermeyeceğiz. Milletimizi birleştiriyoruz. Bölenleri yıkacağız! Bütün vatandaşlarımızı, bölünmeye geçit vermemek için ayağa kalkmaya, Atatürk’ün iktidar yürüyüşüne katılmaya çağırıyoruz.

Kitlesel eylemler ve halk hareketleri de göstermiştir ki Atatürk’ün Cumhuriyeti sahipsiz değildir. Unutturulmak istenen Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü devlette iktidar, toplumda bir yaşam biçimi haline getirene kadar, ülkemiz tam bağımsızlığını kazanana kadar mücadelemiz devam edecektir” diyen Başkan Boyer sözlerini “Büyük Devrimci Mustafa Kemal Atatürk'ü özlem, minnet ve saygı anıyoruz” diyerek tamamladı.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git