Cuma, 10 Kasım 2017 15:12

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden ‘Ata’ya Saygı’ Nöbeti

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

Atatürkçü Düşünce Derneği’nden ‘Ata’ya Saygı’ Nöbeti

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Didim Şubesi  ‘Ata’ya Saygı’ Nöbeti Tuttu

Ulu Önder Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 79. Yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi Yönetim Kurulu ve Dernek Üyeleri, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü olması sebebiyle 13:00-15:00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde ‘Ata’ya Saygı Nöbeti’ tuttu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde pankart açtı: “Biz Yurt diye Anadolu’yu, Yol diye Cumhuriyet’i, Onur diye tam Bağımsızlığı, Önder diye Atatürk’ü seçtik.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şube Başkanı Türker Bacaksız’ın yaptığı basın açıklamasına göre; Bizlere tam bağımsız, laik, demokratik, çağdaş bir devlet armağan eden Yüce Atatürk, “Bıraktığı eserin bekçileriyiz. Ulusumuzun varlığıyla özdeşleştirdiği, yüreğinde erişilmez kıldığı ölümsüz ebedi Başkomutanımız ve Önderimizdir. Bıraktığı eserin büyüklüğünün ve sağladığı kazanımların bilincinde olan Türk Ulusu, bağımsızlık savaşımızın önderi, laik ve demokratik Cumhuriyetimizin kurucusu Yüce Atatürk’ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. Bu değişmez inanç ve mücadele kararlılığı ile Atatürkçü Düşünce Derneği Didim Şubesi olarak Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, minnet, saygı ve rahmetle anıyoruz.” Dedi.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git