22 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 10 Kasım 2017 15:13

ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARINDAN GÖSTERİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARINDAN GÖSTERİ

Mahir Özgür Damar Öğrencileri Atatürk’ü Çok Seviyor

Didim Cumhuriyet Meydanında yapılan 10 Kasım Atatürk’ü Anma töreninin ardından Mahir Özgür Damar Ortaokulunun hazırladığı Atatürk’ün Ölümünün 79. Yıl Dönümü anma Programı Didim Ticaret Odası  Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde gerçekleşti.

Didim Kaymakamı Mehmet Türköz, Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven, Belediye Başkanı Deniz Atabay ve Cumhuriyet Baş Savcısı Fatih Çoban ve ilçe prtokolünün katıldığı törende Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından Mahir Özgür Damar Ortaoklu müdürü Yaşar Yıldırım bir konuşma yaptı. Müdürü yıldırım yaptığı konuşmasında Atatürk’ün devlet adamlığı ve askeri dehası ile çizdiği ufuk’un kendilerine yol gösterdiğini belirtti ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemale Rahmet ve minnetle andıklarını belirtti.

10 Kasım ve Atatürk’le ilgili olarak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrenciler ödülleri verildi.

Ödül töreninde 3. Olan öğrenciler ödüllerini Belediye Başknaı Deniz Atabay, 2. Öğrenciler Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve birincilerin ödüllerini de Didim Kaymakamı Mehmet Türköz verdi.

 

Sunuculuğunu Sınıf Öğretmeni Nergis Karanlık’ın yaptığı programda öğrencilerin hazırladığı Atatürk Oratoryosu, Atatürk ve Sonbalo ile Atatürk çocukları adlı  gösteriler yapıldı.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü