18 Kasım 2017

RSS Facebook Twitter Linkedin Digg Delicious

Cuma, 10 Kasım 2017 15:16

CHP’Lİ GENÇLER EĞİTİM SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

CHP’Lİ GENÇLER  EĞİTİM SİSTEMİNİ ELEŞTİRDİ

CHP Didim Gençlik Kolları üyeleri 9 Kasım 2017 günü parti binası önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı. Gençler eğitim öğretim yılında ilkokuldan başlayıp, üniversite giriş sınavlarına kadar olan sistem ile eğitimdeki değişiklikleri eleştirdiler.

CHP Gençlik Kolları Başkanı Erencan Yitmez’in yaptığı açıklamada 2004 yılında değiştirilen OKS, 2008 yılında değiştirilen SBS, 2013’te değiştirilen TEOG ve son gün değiştirilen Tercihe Bağlı Serbest Kayıt Sistemi’ni eleştirdiler.

Adrese yakın 5 okulu tercih etmek zorunda bırakılan öğrenciler ve velilerin bu durumun ekonomik ve  sosyal farklılıkların olacağı, okulların ve teknik donanımları farklı  ve eşitsizlikler yol açacağı görüşünü savundu.

Erencan Yitmez: “Durum böyle iken tüm okullar aynı olanak ve imkanlara sahipmiş gibi bir ön kabul ile öğrencileri bir mahalleye, bir semte bulunan okullar ile sınırlanmaya zorlanmaktadır. Bu durum Sınıfsal eşitsizliklerin devamı olmayan şartlara zorlanmaktadır.

Bu eğitimi de istikrasızlığın, eşitsizliğin ve dağınıklığın sonuçlarını ve bedellerini yazık ki geleceğimizin teminatı olan ülkemizin gençleri ödeyecektir” dedi.

Yitmez, yaz  boz haline getirildiğini söylediği eğitim sisteminin bir an önce çağdaş, ilerici, üretime ve bilime dayalı bir çizgiye getirilmesini, Adrese Dayalı Sınavsız Kayıt Sisteminin acilen değiştirilmesini de istedi.

 

CHP Didim İlçe Gençlik Kolları Başkanı Erencan Yitmez: “Tüm genç arkadaşlarımız ve bizden sonraki nesilin geleceği için sonuç alana kadar mücadelemizden vaz geçmeyeceğimize CHP Didim Gençlik Kolları olarak söz veriyoruz” diyerek sözlerini bitirdi.

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü