Cuma, 10 Kasım 2017 15:16

79. Yıldönümünde Ulu Önder Atatürk Siren Sesleri İle Anıldı

Yazan  mavi didim
Oy ver
(0 oy)

79. Yıldönümünde Ulu Önder Atatürk Siren Sesleri İle Anıldı

Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 79. Yıldönümünü anmak üzere, her yıl Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Didim’de de 10 Kasım Cuma günü Atatürk’ü Anma Günü Töreni gerçekleştirildi.

Cumhuriyet Meydanındaki gerçekleştirilen tören, saat 08:45’de Atatürk Anıtı’nın önünde çelenk sunumuyla başladı. Sırasıyla Kaymakamlık Çelengi, Garnizon Komutanlığı Çelengi ve Belediye Başkanlığı Çelengi Atatürk Anıtı önüne bırakıldı.

Göndere bayrak çekilmesinin ardından, saat 09:05’te siren sesleri duyuldu. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra İstiklal Marşı okundu.

Kaymakam Mehmet Türköz, Didim Belediye Başkanı Deniz Atabay, Başsavcı Fatih Çoban, Garnizon Komutanı Çetin Gülseven ve Siyasi Parti temsilcileri 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü Töreni’ne katıldı. İlçemiz okullarından; İmam Hatip Ortaokulu, Didim Anadolu Lisesi, Özel Altın Sahil Sınav Temel Lisesi, Özel Didim Taç Temel Lisesi ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nin de törene katılımıyla Ulu Önder Atatürk kalabalık bir törenle anıldı.

Program bitiminde diğer kurum ve kuruluşlar çelenk sunumlarını gerçekleştirdi: Adalet ve Kalkınma Partisi Çelengi, Cumhuriyet Halk Partisi Çelengi, Atatürkçü Düşünce Derneği Çelengi, Çağdaş Cumhuriyet Kadınlar Derneği Çelengi, Didim Ticaret Odası Çelengi, Esnaf ve Sanatkarlar Odası Çelengi, Hava Kurumu Çelengi, Vatan Partisi Çelengi.

Mahir Özgür Damar İlkokul Müdürlüğü tarafından hazırlanan İlçe Anma Programı saat 09:30’da Ticaret Odası Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezi Salonunda devam etti.

 

mavi didim

mavi didim

Mavi Didim Gazetesi İnternet Editörü

Son eklenenler mavi didim

yukarı git